Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyiért dolgozik a fogorvoso...

Mennyiért dolgozik a fogorvosotok? Szerintetek megéri privát rendelésre járni?

Figyelt kérdés

Magán orvoshoz járok, például tegnap is voltam. Két fogamat betömte, ezért pedig 20.000 forintot fizettem. Ennek kapcsán kezdtünk el beszélgetni és többen mondták, hogy én tiszta hülye vagyok, hogy ezért ennyi pénzt kifizetek és ez nagyon drága, főleg, hogy ingyen is járhatnék. Hát, nem azt mondom, hogy ez nagyon olcsó, de úgy vagyok vele, hogy inkább máson spórolok.

Sokáig sztk-s orvoshoz jártam és azóta sem bántam meg, hogy eljöttem onnan...

Ott mindig rengeteget kellett várni mire sorra kerültem, úgyhogy ez kb. egy komplett délutáni program volt. A rendelő is lestrapált, komor, rideg, ez a tipikus “orvosos” hangulat. A fogorvos két szót nem szólt, de ha igen akkor kiabált vagy szimplán bunkó és lekezelő volt (az asszisztensével is). Egyáltalán nem foglalkozott a betegeivel, hogy neki most ez így jó-e, fáj-e neki, baj van-e, hanem csak csinálta a dolgát (közben zenét hallgatott), mintha nem is egy élő emberen dolgozna. Természetesen érzéstelenítő nem járt (max. foghúzáshoz, de azt sem vitte túlzásba...). Én akkor hagytam ott, mikor gyökérkezelte a fogam és nagyon fájt ezért szóltam neki, ő pedig közölte velem, hogy ne nyafogjak, ehhez nem kell érzéstelenítő és nem is fog adni mert ez nekem nem fájhat, ő ezt tudja és ne nézzem hülyének...

A jelenlegi fogorvosom egyik nagy előnye, hogy még csak néhány éve dolgozik, úgyhogy kevesebb betege van, nem kell várni az időpontra. Egy szép kis hangulatos és jól felszerelt rendelőben dolgozik, a váró is ízlésesen be van rendezve, kényelmes fotelek vannak, friss olvasnivaló. Az orvos ügyes, gyorsan dolgozik és az asszisztensével együtt nagyon barátságosak, kedvesek, figyelmesek és bármit lehet tőlük kérdezni, nagyon segítőkészek. Mindig megkérdezi, hogy konkrétan mi a probléma, mit vettem észre, mit érzek és elmondja, hogy mit fog csinálni és miért (nyilván leegyszerűsítve), ha szükséges akkor mindig ad érzéstelenítőt (kisebb beavatkozásnál megkérdezi előtte, hogy szeretnék-e vagy sem és szóljak, ha közben fájna). Több fogam is volt, amit ő tett rendbe, miután az előző orvosom “megcsinálta”.


Nyilván nem attól lesz valaki jó orvos, hogy “fullos” rendelőben dolgozik, ha valakinek szerencséje van, akkor az sztk-s fogorvosa is aranyat ér. Ugyanakkor szerintem azért ezek az apróságok, amiket az előbb felsoroltam pl. a környezet vagy az, hogy hogyan szólnak az emberhez, igenis sokat számíthatnak, főleg ha valaki esetleg tart is a kezeléstől vagy rossz emlékei vannak. Emlékszem, hogy mikor először mentem (kiműtötte egy fogam), akkor borzasztóan féltem, konkrétan remegtem...és nagyon sokat segített az, hogy éreztem, hogy jó helyen, jó kezekben vagyok. Megnyugtattak kedvesen szóltak hozzám, óvatosak és figyelmesek voltak, az asszisztens még meg is simogatott és utána is megtörölgették az arcomat. Nem vagyok hülye, nyilván a pénzemért csinálják, de ők legalább már rájöttek arra, hogy így lehet megfogni az embereket és ez is kell hozzá, mert pl. bunkó stílussal ez nem működik, mert akkor keresek mást ugyanennyi pénzért. Ráadásul ez egy kisváros, itt hamar elterjed, ha valaki nem jó a szakmájában...Úgyhogy nekem abszolút megéri több pénzt áldozni rá, de kíváncsi vagyok rá, hogy másnak mi a véleménye.


2017. dec. 13. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy megéri, sokkal jobb, mint az sztk. Ott mindig féltem, magánrendelésre meg úgy megyek el, hogy tudom hogy profin dolgoznak és nincs mitől félnem.

Szerencsére nincs olyan sok probléma a fogaimmal, az utóbbi 5 évben háromszor voltam csak, és ennyit fizettem:

egy tömés: 22.000 Ft

letört fogra korona: 60.000 Ft

egy bölcsességfog eltávolítása: 30.000 Ft + előtte panoráma röntgen 5.000 Ft


22/F

2017. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Budapesten egy tomes 17E ft, nem eri meg, sokkal jobban megeri az sztk ingyen, a munka ugyanaz max nem nyaljak ki a segged, bar ez mar privatban sem annyira jellemzo, raadasul privatban rad soznak olyat isami nem kell csakhogy minnel tobb penzt kiszedjenek beloled
2017. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem mennék sztk fogorvoshoz, én nagyon meg vagyok elégedve a magánrendeléssel, lassan 25 éve járok ugyanoda.
2017. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak is magán...
2017. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém teljesen normális áron dolgozik.

Pl. foghúzás 8 ezer (bármelyik fog), gyökérkezelés 12000, panoráma röntgen 6000, üvegszálas gyökércsapos felépítés 12000. Az implantátum és a koronák már más tészta mert azok drágák. De amíg nem történt meg a balesetem SEMMI BAJ nem volt a fogaimmal. Egy tömött fogam sincs csak egy gyökérkezelt. És igen megéri magánorvoshoz menni mert ott nem szarnak rád.

2017. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

sokkal jobban megeri az sztk ingyen - apám sztk-s orvosa egy hentes.

Lazán gyökérkezelte gyakorlatilag nulla fájdalomcsillapítóval apát. Ő hiába mondta már az elejn, hogy érzi, amit csinálnak, a fogorvosnő csak legyintett rá, hgoy "ne hisztizzen".

Úgy jött haza, mint akit órákon át kínoztak.


Unokahúgomnak meg a remek sztk-s fogdoki húzta ki érzéstelenítés nélkül a fogát, mert az "tej", és nem fáj.

2017. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sztk-s orvosnál egyszer voltam, hát köszönöm szépen, elég is volt.

A magándokimnál jobb fogorvost nem is kívánhatnék. Hozzá egyáltalán nem félek elmenni, mert tudom, hogy jó kezekben vagyok, és akármennyi időbe is telik, normálisan kezel (az sztk-ban édesanyám fogát úgy összebarmolták, hogy a magándoki sem tudta helyre hozni, mindezt azért, mert "sokan vannak és nincs idő"). Ha fájt a fogam, csak felhívtam és már aznap, vagy másnap délelőtt fogadott soron kívül. Mindig odafigyel arra is, hogy amennyire csak lehet, minimalizálja a fájdalmat. Emellett szájsebész és implantológus is, ami megint nagy pozitívum.

Nem is dolgozik drágán, legutóbb egy letört fogamat építette fel, 8000 Ft-ot hagytam ott. Szóval - nekem legalábbis - abszolút megéri.

2017. dec. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Oxygen medical újpest magán fogorvos nagyon jo es olcso

Vizsgálat,röntgen csík csere stb ingyen van, utókezelés ingyen van, a komolyabb dolgokert ker pénzt,meg a 16 ba a vitalitás fogászat is jo áron dolgozik ls ugyesek,kedvesek

2017. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igaz, nem sztks, hanem iskolai fogorvos tömte úgy a fogamat (szinten fájdalom csillapító nelkul), hogy 2 éve múlva mehettem gyökér kezeltetni. Azt viszont már magán fogorvosnál 35 volt a fog + 10 a röntgen, de például látta, hogy félek és kaptam olyan érzéstelenítőt, hogy 7-8 óra volt mire elmúlt a zsibbadás és olyan szépen megcsinálta, hogy ha csak így megnézed nem látszik, hogy nem ép az a fogam.
2017. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon rossz emlékeim vannak az sztk-s fogorvosokról. Az egyik egyszer húzáskor beletörte a fogamat. Szájsebészet lett a vége.

Gyerekkoromban meg egyszer érzéstelenítés nélkül tömött. Azt hittem beszarok a fájdalomtól. Ott szerintem ki is alakult egy kisebb fogorvos fóbiám. És általában még flegmák is. Biztos, hogy vannak normális sztk-s fogorvosok is, de nekem nem volt még ilyenhez szerencsém.

2017. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!