Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Műttötték már ki valakinek...

Műttötték már ki valakinek itt mind a négy bölcsességfogát egyszerre? Ha igen, mit csináltatok utána?

Figyelt kérdés

Január 9-ére kaptam időpontot. Egy kicsit be vagyok tojva. Nem elég, hogy nekiesnek mind a négy bölcsességfogamnak, de kiszednek egy ötödik rágófogat is, amely szinte vízszintesen fekszik a többi fog alatt.

:(


EGy ismerősöm előre beparáztatott, hogy szájzárat fogok kapni, neki a négy bölcsességfogát két különböző alkalommal szedték ki. Nekem azt tanácsolta az orvosom, hogy egyszerre essünk neki, akkor csak egy hetet kell kihagynom a suliból és a melóból.


Tényleg nagyon félek! Lenne pár kérdésem:


- elég a helyi érzéstelenítés vagy kérjek 80 euróért altatást? (Nem olyan altatás, mint a műtéteknél. Itt "Dormicum"-nak hívják, félig-meddig alszol és nem érzel semmit, viszont valamennyire a tudatodnál vagy).

- Nem fogok ottmaradni a műtőasztalon, ha elaltatnak és pl. a szívem leáll vagy valami hasonlók?

- az orvos írt föl gyulladáscsökkentőt, amit el kell kezdeni két nappal a műtét előtt szedni. De ennek mi értelme van?

- Lehet kapni olyan felnőtt tápszert, amelyben nincsen tej? (tejeset műtét után nem lehet inni/enni, egy amerikai youtube-os videóban meg azt láttam, hogy a tinédzserekkel ilyeneket itatnak operáció után 3 napig, de nem ehetnek semmit. Ott futószalagon megy a bölcsességfog-eltávolítás, még azoknál is, akiknek rendben nőtt ki mind. Befekszenek 17-21 évesen és bye-bye bölcsességfogak. Ott is mind a négyet szedik ki egyszerre.


2017. dec. 13. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

és azt elmondta a fogorvos hogy még is melyik oldalon fogsz enni utána? Dugja fel az egyszerre négy húzását. szerintem sokkal konfortosabb ha kihúznak 2t egy oldalt legközelebb pedig megint kettőt.


Nekem mikor kihúzták a felsőt, másnap már alig éreztem valamit.

2017. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem mikor volt ilyen műtét, akkor csak az egyik bölcsességfogamat műtötték ki. Én még nem hallottam olyanról, hogy egyszerre mind a négy fogat kiveszik. Az alsó bölcsességfogakat kiműtik, a felső bölcsességfogakat foghúzással távolítják el. Tőlem megkérdezték, hogy a gyakorlat az hogy ugyanarról az oldalról az alsó és a felső bölcsességfogat egy alkalommal meg tudják csinálni. Nyilván a másik oldalon tudsz olyankor enni. De én nem kértem, nekem csak egy alsó bölcsességfogat műtötték ki. Nem egy kellemes dolog azért, egy olyan kb. 20 perc biztos volt a műtét, előtte ugye érzestelenítő és a várakozás van. Én a helyedben nem kérném hogy egyszerre csinálják a 4 fogat! Nekem előtte nem kellett gyógyszert szedni. Csak utána kellett Dalacint szedni, meg Flectort fájdalom csillapítónak.
2017. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Semmit nem fogsz érezni. Eygszerre 4 fog húzásánál mindenképp altatnak. Utána összefogják varrni és tudsz majd enni is. Jegelni kell az fontos!

Nem fogsz ott maradni a műtőasztalon emiatt ne aggódj.

Gyulladáscsökkentőt azért kell szedned hogy megelőzzétek a "bajt". (itt gondolok gyulladásra)

Az első napokban pépeset egyél. Tejbedara, tejberizs, krumplipüré, stb de szinte minden kaját lehet pépesíteni.

2017. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Az egész szájat nem lehet elérzésteleníteni, szóval KIZÁRt, hogy kiszedje mindet.

Továbbá akkor hogyan eszel 2 hétig?


Ilyen nincs, hogy a négyet szedi ki egyszerre, vagy ha megpróbálná, fel kell jelenteni, mert szakmailag nem megengedett.

2017. dec. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszerre? Te jó ég! Nem normális az orvos.
2017. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!