Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy távolítják el a foggyökeret?

Hogy távolítják el a foggyökeret?

Figyelt kérdés

Foghúzáson voltam, sajnos a gyökérkezelt fogam ki kellett húzni.

A foghúzás nem jött össze, összetört a fogam.

Elküldtek szájsebészetre,de a benne maradt gyökeret hétfőn távolítják el csak sajnos :/ (most péntek van)

Eléggl fáj most is, foghúzáskor is nyüszögtem,mert az injekció semmit nem ért kb ,pedig kaptam 2teljes lidokaint.

Hogy fogják kiszedni a fog gyökeret? Az is ennyire fájni fog, vagy jobban??

Az a baj pánikolok ..

18/L


2017. dec. 15. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
beletört gondolom. Ha vérzik akkor segíts neki azzal hogy szívod. Így kitisztúl a gennytől és fog rendesen hatni a lidokain inekció majd a szájsebészeten. Lehet meg tudja majd fogni csipesszel vagy fogóval a gyökér darabokat és simán kiszedi. Nekem úgy volt belenézett a számba elővett egy csipeszt és simán kiszedte. Ha nem ilyen egyszerű akkor sajna előkerűl a szike is. Kiszabadítja a gyökeret hogy meg tudja fogni. Útána lehet összevarja. Nyugi ügyesek a szájsebészek.
2017. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mennyire lehet megfogni a maradékot. Ha fogóval, akkor érzéstelenítés után ugyanolyan, mint egy sima húzás. Ha nem, akkor érzéstelenítik, és egy gyökérkiemelő nevű műszerrel veszik ki. Ez egy kb kanál formájú valami, amit a gyökér mellett végigtolnak, és ezzel lazítják meg, és emelik ki. Ha nem zsibbad el rendesen, elég kellemetlen érzés, de ne pánikolj, valószínűleg nem lesz rosszabb, mint most. Nekem két hónapja törték bele a fogamat, csak akkor, ott rögtön szedte ki a doktornő, úgy, ahogy az előbb leírtam. Aztán a végén még egy gennyzacskót is csipesszel a gyökérmaradékok alól. A gyógyulás lesz egy kicsit hosszabb, mint egy foghúzás után. Nekem kb.8 napig tartott, mire teljesen érzéketlenné vált a terület.
2017. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell félned, nem lesz fájdalmas DE ne szívogasd ahogy az első írta, mert sebet szívogatni, öblögetni nem szabad!! 4x volt szájsebészeti műtétem, ráírták a papírra is, tudom miről beszélek.
2017. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam véső és kalapács, persze érzéstelenítve. Kérjél több fájcsit, meg ne csak injekciókat hanem lidokain sprét is.
2017. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem úgy van hagyva gyökérig letörve több is. szerencsére nem szoktak fájni.
2017. dec. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Majd fognak.
2017. dec. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!