Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foggyökeret magánorvos el tud...

Foggyökeret magánorvos el tud távolítani, ugye? Nem kell minden alkalommal szájsebészetre menni ilyen esetben, ugye?

Figyelt kérdés

A fogkoronámból már csak egy nagyon pici van meg, illetve egy óriási tömés van benne, így félő, hogy a tömés eltávolításakor letörik a pici koronarész is.


Ugye, ma már van olyan felszereltségű egy magánorvosi rendelő, hogy ilyen esetben a gyökeret is eltávolítsa?



Az orvosom nagyon jó, és benne maximálisan megbízom. Ezért nem akarok idegen orvoshoz menni szájsebészeten.


2015. okt. 31. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint a jól látók el tudják távolítani.
2015. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a körzeti fogorvos is kiszedte egyszer a beletört gyökeret, amúgy nem kell a tömést eltávolítani, azzal együtt fogja kihúzni az orvos, nem biztos, hogy elküld szájsebészetre, de majd ő meglátja, hogy mit tehet.
2015. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Legutóbb azt mondta, hogy rövid időn belül ki kell azt is húzni majd. De azt nem mondta, hogy ő húzza ki, vagy elküld szájsebészetre.


Gondolom, ha utóbbi volna, akkor azt mondta volna.

2015. okt. 31. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt ő se feltétlenül tudhatja előre. Nekem most igen sokat húzott, ügyes fogorvos amúgy. Volt 2 olyan fogam amit szó nélkül megpróbált húzni, az egyiket elég sokáig próbálgatta különböző fogókkal végül nem sikerült neki, azzal a foggal még a szájsebész is megküzdött végül. :) A másiknál az volt a baj hogy ugyan hiányzott már a korona részből de az nem látszódott és evésnél én se tapasztaltam hogy belül az ínyben van el törve, ahogy megfogta ki is jött a fog fele viszont a gyökér bennmaradt és olyan mélyen hogy ahhoz azért kellett szájsebész mert a doktornőnek nincs olyan eszköze amivel ilyen mélyen bennmaradt gyökeret kitud szedni.


Viszont-e mellett volt olyan fogam amire én is laikusként azt mondtam hogy azzal tuti szájsebészetre küld, a doktornő is úgy állt neki hogy mivel úgy is le van érzéstelenítve az a terület megpróbálja de 90% hogy nem fogja tudni kiszedni, ehhez képest egy pillanat alatt kihúzta, meg is lepődtünk mindketten. :)


De ez ne ijesszen meg, én részemről kellemesen csalódtam a szájsebészetben pedig rettegtem amikor adta a beutalót a doktornő. Tényleg ne várd meg a karácsonyt és az ügyeletet ;)

2015. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!