Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínysorvadásom van 13 évesen?

Ínysorvadásom van 13 évesen?

Figyelt kérdés
Tegnap észrevettem, hogy az egyik fogamnál egy kicsi része eltűnt az ínyemnek. Egyáltalán nem piros, nem vérzik, csak egy nagyon kicsit fáj ha megnyomom. Mindenhol azt írják, előtte mindig ínygyulladás van, de nekem az nem volt, egyáltalán nem vérzett az ínyem, és nem is fájt. Egy rossz fogam sincs. Nagyon félek, hogy ez valami súlyos :( Mi lehet ez?
2017. dec. 16. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Először a fogkő van. Utána jön az ínygyulladás, majd az ínysorvadás. Illetve kamaszkorban a hormonváltozások miatt előfordulhat spontán ínygyulladás, de akkor is először a fogkőre kell gondolni.

Menj el fogorvoshoz, a fogkő leszedés nem fájdalmas és alapból is félévente-évente érdemes elmenni egy kontrollra, akkor is ha látszólag nincs semmi baj a fogaiddal.

2017. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem fogkő nélkül is sorvadásnak indult 17 évesen. :( Azóta sincs fogkövem, mégis sorvad. :"(
2017. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!