Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy fáj a fogam...

Normális, hogy fáj a fogam tömés után 3 nappal is?

Figyelt kérdés
Pénteken lett betömve, egy kisebb lyuk volt rajta, bár lehet mélyebb volt. Sajna az érzéstelenítő szuri nem annyira hatott ott, de nem volt vészes a fúrás, azt éreztem, ahogy fúrás után picit kitapogatta az ideget, de nem gyökérkezelte. Be lett tömve, hazamentem és fájt. Ezelőtt is volt ilyen az egyik tömésnél, hogy fájt, de miután bevettem egy fájdalomcsillapítót el is múlt, és nem tért vissza, de most péntek estére újra előjött. És most hétvégén is fájdogált, nem túl erősen csak kicsit. Hidegre, se semmire nem érzékeny, csak magától fájdogál, nem élesen, csak tompán. Nem fehér színű tömés van benne, hanem ilyen fémes. El fog múlni, vagy menjek vissza vele? Gyökérkezelni fogják, vagy csak kitisztítják, és újratömik?

2017. dec. 18. 00:50
 1/2 A kérdező kommentje:
Van hogy elmúlik, aztán előjön, és más fogaimra is kihat a fájás.
2017. dec. 18. 02:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, én a legutóbbi tömésem után ugyanígy voltam. Pár napig folyamatosan fájt, utána már csak tompán, időszakosan, aztán egyszercsak teljesen megszűnt a fájdalom. Azóta sincs vele gondom.

Elvileg ez normális, ha közel kerül a tömés az ideghez, de ha 2 héten belül nem múlik el, akkor érdemes visszamenni. Ilyen esetben a helyzettől függően újratömik, vagy gyökérkezelik.

2017. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!