Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 agu bolcsesegfog huzas?

2 agu bolcsesegfog huzas?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma voltam fogdokinal. Fajt a fogam egy ideje es mondta hogy a bolcsessegfogam nagyon csunya, nagyon nagy luk van benne, ki kellene huzni surgosen. Csinalt egy rongent es mondta hogy 2 agu tehat ezzel szajsebeszetre kell menni. Van aki igy jart? Nagyon felek tole. :(

2017. dec. 18. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell félni a foghúzástol, mikor túl leszel rajta a lábadozás sokkal rosszabb, mint a húzás és tovább is tart... pl kapst egy szájzárat az 1 hétre is kiüthet.
2017. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Szájzárat, persze... Jó, hogy a mumussal nem riogatod szegény kérdezőt. Én már jártam húzással, húzás után is szájsebészeten. Nem egy wellnessprogram, de nem kell betojni tőle, rendesen be fognak érzésteleníteni. Az injekció kellemetlen, amíg beadják. Fájni fájhat, amikor az érzéstelenítő kijön, ilyenkor kellhet 1-2 napig erős fájdalomcsillapító, amit az orvossal fel lehet íratni, ha nincs otthon. Én is féltem eleinte, aztán az évek során hozzászoktam, és rájöttem, hogy sokkal rosszabb dolgok is vannak.
2017. dec. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szájzáram lett az egyikkel kedves második...
2017. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Mindenesetre ez egy rendkívül ritka szövődmény, amivel fölösleges riogatni egy amúgy is ijedt kérdezőt. Szinte biztos, hogy vele ez nem fog előfordulni.
2017. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért? Nem fáj, kapsz szúrót, meg az a része kellemetlen, hogy hlépd ahogy fúrnak meg esetleg ropog a fog, ahofy szedik ki.


Nekem mindennel együtt megvolt 40 perc alatt, lábadozás (noha nem fájt) rosszabb volt mert a hülye vér és egyéb seb-izektöl.émelyegtem, igy nem tudtam enni 4-5 nApig szinte semmit :(

2017. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
A szájzár az egyik leggyakoribb szövődmény bölcsességfog húzásnál... ne írkálj hülyeségeket.
2017. dec. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyilván az, hiszen te magad közölted személyesen!

Próbálj te is rákeresni, és kiválogatni a találati listából a vélhetően szakértőktől származó véleményeket. Itt van például az első értelmes az én találati listámból:

[link]

E szavakkal kezdődik: RITKA szövődmény...

Sőt, azt is látni fogod, ha utánanézel, hogy szájzárat sokkal gyakrabban okoz a ki nem húzott, begyulladt bölcsességfog, mint maga a húzás.

De természetesen neked jogod van a pánikkeltéshez, ez nyilván nagyon hasznos a szintén begyulladt kérdező számára, és még te is bölcsnek érezheted magad tőle. (A lepontozás nekem nem számít, hidd el.)

2017. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ismered a magyar nyelvet... te írtad:

Rendkívül ritka... erre reagáltam, hogy bölcsesség fognál az egyik leggyakoribb, erre nyomatsz egy cikket, amiben leírják, hogy ritka...

Nem azt írták, hogy rendkívül ritka.. nem hazudtoltak meg engem a cikkben...

Ritka hogy legyen bármilyen szövődménye egy steril szakszerű műtétnek, de ga van neki, akkor bölcsesség fog esetében ezen ritka szövődmények közt a leggyakoribb a szájzár....

2017. dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint összességében mégiscsak igen ritka. Te mondád. A ritka szövődményeknek is csak egy része. Amit te mondasz, azt jelenti, hogy a kérdezőnek ez csekély valószínűséggel fog problémát okozni. Ő pedig szegény láthatóan inkább bátorításra vágyik, és nem ijesztgetésre. Mit szeretnél jobban: mindenáron bebizonyítani, hogy te mennyire tájékozott vagy, vagy segíteni a kérdezőnek?
2017. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!