Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés utáni érzékenysé...

Gyökérkezelés utáni érzékenység, fájdalom. Ez normális?

Figyelt kérdés
Még nem tömték be véglegesen, először kaptam egy ideiglenest egy hétre, az végig picit érzékeny volt, másodjára tisztítás, tágítás, megint ideiglenes. A második kezelés után egy ideig semmit nem éreztem, viszont 2 hét után elkezdett "viszketni a fogam belülről", meg fájni a fejem. Így a 3.héten már egyre jobban érzékeny. Ez normális? A héten megyek végleges tömésre.

2017. dec. 19. 01:56
 1/8 TR75 ***** válasza:

Nem.

Viszont azt is jó lenne tudni, hogy merre van ez a fog. Arcüregi problémák is okozhatanak ilyesmit.

Ha mész a fogorvoshoz, ezt a dolgot mindenképpen említsd meg neki.

2017. dec. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg maradt még benne ideg.Újból tisztítani kellene.
2017. dec. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves TR75!

Ez a bal felső 6osom! Ha minden igaz 3 gyökerű (röntgen, és a másik oldalon lévő kihúzott szintén felső 6os alapján). Általában evés után vagy estefelé kezd érzékeny lenni ráharapásra. Picit kampós gyökerű a kis szemtelen. Szintén bal oldalt a halántékomnál egy ponton fáj is már nyomásra egy ér vagy egy izom, nem tudom, ez összefüggésben lehet-e a fog kezelésével. Egyébként 22 éves lány vagyok.

2017. dec. 19. 23:09
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második kommentelő! Rendben, köszönöm, akkor tiltakozni fogok a tömés ellen:)
2017. dec. 19. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:
A bal felső hatost nekem is gyökérkezelték.Ezeknek a fogaknak nehezebb a gyökérkezelése.
2017. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TR75 ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert arcüreggyulladás esetén érzékenyebb lehet egy ilyen fog (maga az arcüreggyulladás nem jelenti feltétlenül azt, hogy fáj is és lázas lesz tőle a beteg).

Szóval ja, a tisztításnak lehet, hogy neki kell futni még egyszer (pláne, ha 3 gyökere van a fognak).

Amennyire tudom, az este fokozódó érzékenység a gyulladt fog jele. Szóval ja, inkább még egy takarítás, és ideiglenes tömés, hogy ne legyen aztán meglepetés. Antibiotikumot nem kellett szedned? Gyógyszeres tömést nem tett az üregbe az orvos?

2017. dec. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
TR75 antibiotikumot nem szedtem, de egy gézlapot berakott a tömés alá, gondolom gyógyszereset.
2017. dec. 20. 09:42
 8/8 TR75 ***** válasza:
Akkor nyilván gyógyszeres tömésről van szó. Ha nem javul a helyzet, szerintem ne engedd a végleges tömést.
2017. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!