Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire szamitsak a fogorvosnal?

Mire szamitsak a fogorvosnal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Par hete elkezdett fajni a fogam, de csak zavaroan, nem annyira fajdalmasan. Ma mar arra keltem hogy az egesz jobb arcom a torkomig faj. A jobb oldalon a leghatso fogam lyukas. Ha hideget iszom akkor nyilal. Nagyon vacilalok menjek e orvoshoz, nagyon felek. Sose tomtek meg a fogam, semmit nem csinaltak meg veluk. Szerintetek mire szamitsak?

2017. dec. 17. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Valószínû olyan mértékben be van gyulladva,hogy.....

Még szép,hogy menyj el,különben sokkal rosszabb lesz.

2017. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, a szuvasodás elérhette a fogbelet, valószínűleg be van gyulladva. Nem kell félni, menj el minél előbb fogorvoshoz, amíg még menthető a fogad. Ha nem mész el, csak egyre jobban fog fájni, és sokkal rosszabb lesz.
2017. dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fájni fog? Lehet.

Félelem segít abban, hogy túless ezen? Nem.

A félelemtől meggyógyul a fogad? Nem.

A fogorvos tud segíteni ezen? Igen.

A fogászati beavatkozástól elmúlik majd a fájdalom - Több, mint valószínű - kivéve, ha olyan idióta a fogorvosod, mint nálunk, aki csak kihúzni hajlandó a fájós fogakat, de fúrni nem. Ilyenkor keress másik orvost, vagy magánorvost. Magán orvosnál 15 000 egy fúrás-tömés. Egy gyökérkezelés drágább, de ha van egészségpénztári tagságod, 20% adójóváírást visszakaphatsz év végén.

Remélem normális fogorvosod van! Mert vannak olyanok is elvétve.


Rakasd rendbe a fogaidat és járj fél évenként fogorvoshoz, hogy elkerüld ezeket az eseteket.

2017. dec. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
és ha nincs pénzem hová kell fordulni?
2017. dec. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen szociális ellátás ha jól tudom
2017. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy fogtömés semmiség. Én annyira féltem tőle, hogy hagytam tönkremenni a fogaimat miatta. Most szájsebészeten kellett kiszedni. Amikor először elmentem tömetni el sem hittem, hogy mennyire semmiség, semmilyen fájdalommal nem jár, még kellemetlennek sem igazán mondanám. Őrültség nem elmenni fogorvoshoz 2017-ben. Még ha 100 évvel korábban élnénk akkor érthető lenne a félelem, de most már nem.
2017. dec. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!