Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gennyes a fogam. Talyogos....

Gennyes a fogam. Talyogos. Gyokerkezelni fogjak. Rettegek?

Figyelt kérdés

Annyira rettegek.

Van egy fogam ami kb 3 eve lyukas. Huztam halogattam mert iszonyuan felek a fogorvostol. En a poklokat eletem at szo szerint mindig! 2 db kezeles volt eletemben amikor tenyleg semmit nem ereztem,ezen kivul bogtem mindig.

Most begennyesedett a bal felso 4es fogam,az elso fogam felett az inyemnel pukli lett mult heten. A fogam kulonosebben nem fajt,csak feszitett. Inkabb az inyem fajt rettenetesen.

Ahogy szivogattam a fogam kijott vele a genny,meg a ver is es egybol lement a duzzanat az inyemrol. Gingisollal ecseteltem es oblogettem es azota nem faj,viszont olvasgattam mindenfele szornyuseget,meghat ez magatol nem mulik el es a karacsonyt nem akarom vegigszenvedni ugyhigy muszaj elmennem.

De annyira rettegek istenem.... Olvastam hogy ilyenkor nem hat az erzestelenito. De multkor mikor egy csontig tort fogamnal volt ugyanez az ilyes dolog akkor nagyon hamar kihuzta a doktorno es semmit nem ereztem.

Lehet most is ez lesz igaz?

Nagyon felek attol hogy nem tudom vegigcsinalni a kezelest,annyira fog majd fajni.

Kihuzatni semmikepp nem fogom mert nem ez lenne az elso huzott,es ez mar beleesik a mosolyzonamba es nagyon csunya lenne.

Mi lesz 😖 ?


2017. dec. 20. 09:41
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Ja igen.. Azt elfelejtettem,hogy ma megyek. Valami biztatot valaki? 😣😫
2017. dec. 20. 09:45
 2/33 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelés tudtommal abból áll, hogy az elhalt fog belsejét kitisztítja és feltölti a fogorvos. Mivel ez alapból nem fáj hisz nincsenek érzőidegek a fogbélben, az ínyed meg zsibbadt lesz az érzéstelenítőtől, nem nagyon értem mitől rettegsz :D Én a legutóbbi gyökérkezelésemre nem kértem érzéstelenítőt, nem is éreztem semmit.
2017. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Komolyan??

Akkor lehet nem fog fajni? Csak mert nekem eddig az osszes gyokerkezelesnel sirtam.

Es ettol felek most is.

Akkor ugy voltam hogy na most felallok es eljovok,de mondta a doktorno,hogy igy a falat kaparnam a fajdalomtol este ugyhogy bogve csinaltam vegig a furast. Erdekes

Mert mikor szedte ki az ideget az mar nem fajt,csak a furas resze.

Miert?

2017. dec. 20. 09:56
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
hat az érzéstelenítő, szépen kitisztogatják, lemegy a gyulladás és gyökértömik, meg fog gyógyulni és még nagyon sokáig jó lesz az a fogacska. Húzni csak végső esetben húz egy jó fogorvos (hátul is) mert a fogpótlás nehéz és sohase olyan tökéletes... Bátorság!
2017. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
47%

Nem fog fájni! De érezni fogod, pont a fájdalomküszöb tűréshatárán van.


Mivel rohad a fogad a szádban, az a fog már nem élő, azért nem fáj. Biztos szalicillal kiölted az ideget(?)


Első kezelés. Fagyasztó spré v. Egy nagy tűt beletol érzéstelenítő, spriccel ki a genny. Kiküld pár percre. Keserűt érzel a szádba, köpködsz majd.

Azután felvágja az ínyt, hogy egy gézt letoljon, ahol majd távozik a napokban a genny, 2-3 napig otthon vagy antibiotikum kell szedned. Vissza mész kihúzzák.


Veszélyes, mert felmehet az agyba, ne húzd az időt.

2017. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Utolso,nem igazan ertem most te mirol beszelsz.

Nekem a doktorno azt mondta hogy gyokerkezeles lesz.

Meg milyen szalicil? Mirol beszelsz?

2017. dec. 20. 10:01
 7/33 anonim ***** válasza:
Nekem egy éve csinálták, nincs mitől rettegned. Érzéstelenítőt kapsz, olyan szinten lezsibbad tőle a szád, hogy még beszélni is alig fogsz tudni tőle legalább fél napig. Abszolút semmit nem fogsz érezni, csak hogy ott matatnak a szádban. Miután megcsinálták, elmúlt az érzéstelenítő hatása, teljesen megszűnt a fájdalom.
2017. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Csak tudod az,hogy valoszinuleg gyulladt,es azt mondjak,hogy igy kevesbbe hat :/
2017. dec. 20. 10:11
 9/33 A kérdező kommentje:
Kevesbe*
2017. dec. 20. 10:11
 10/33 anonim ***** válasza:
Nekem is be volt gyulladva, pontosan ezért mentem el fogorvoshoz. Két injekciót adtak, pontosan ezért. Semmit sem éreztem. Ha jó helyre szúrják, akkor nagyon hatásos. Utolsó voltam.
2017. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!