Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Iskolafogászat?

Iskolafogászat?

Figyelt kérdés
A kötelező iskolai fogászati szűrésen, ha valami baj van a fogaimmal azt ott egyből meg is csinálják? És ha én nem szeretném, akkor mondhatom, hogy nem akarom?

2018. jan. 4. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem csinálják meg. Anno ezer éve azonnal neki estek és senkit nem érdekelt, hogy akarja e az ember, ma már csak megnezik és neked vagy a szuleidnek kell időpontot kérni. De hány éves vagy, hígy ezt nem tudod? Első osztálytól viszik a gyerekeket. ...
2018. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem csinálják meg egyből, visszahívnak.
2018. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jellemzően időpontot adnak hogy jelenj meg kezelésre, nincs idő arra hogy egy osztálynyi gyereket egyszerre vizsgáljanak meg kezeljenek is.


Azt csinálsz ezzel amit akarsz, ha máshoz mész vagy nem mész el sem lesz következménye mert nem kötelezhetnek semmire. Más kérdés hogy ha emiatt tönkremegy a fogad akkor milyen életet fogsz majd élni.

2018. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szűrés az maga kötelező. Ha(!) a szűrésen kívül terveznének bármilyen kezelést az maximum csak fogkő leszedés vagy barázdazárás (rágófogak mély barázdáinak feltöltése fényre kötő lakkal) lehet és ezekhez is szülői engedély szükséges. Persze mondhatsz nemet akkor is ha a szüleid aláírták az engedélyt, hiszen létezik a szabad akarat. De azt tudnod kell hogy a fent említett kezelések teljesen fájdalommentesek és pont hogy a nagyobb baj megelőzését szolgálják.

Régen csináltak olyat hogy az összes elvégzendő kezelést (tejfoghúzás, fúrás, tömés...) helyben megcsinálták, de azóta egyrészt szigorúbbak a szabályok, másrészt az orvosok (úgy értem a gyermekfogorvosok) is kevesebben vannak, így kevesebb idő jut egy-egy gyerekre (illetve iskolára).

2018. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! #1 16 éves vagyok
2018. jan. 4. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaja, regen megcsinaltak mindent azonnal, a kutyát nem érdekelte, hogy akarod e. Az én generációmban rendesen akad akinek emiatt fobiaja van a fogorvostol. ..
2018. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem, ennek ellenére unokahúgomnak azonnal kihúzta a fogát.


Lötyögött neki, a doktornő bezárta őt, hogy most addig nem megy el míg ki nem szedi.


Anyja feljelentette őt, hát kb. lószart nem ért, mert azóta is praktizál. :(

2018. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Egy lötyögő tejfogat kicsípni azért nem bűn! Maradó fog meg egy gyereknél nem lötyög!
2018. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
De, bubűn, utolsó. Az a gyerek szép kis traumatikus élménnyel lett gazdagabb, esélyes hogy hát lóval se lehet elvontatni a fogorvoshoz
2018. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Természetesen nem nyúlnak hozzá, hanem visszahívnak.

Nekem is vissza kellett volna mennem, de a szüleimnek azt hazudtam, hogy minden rendben van. Papírt kidobtam.

Azóta félek a fogorvostól, hogy egyszer kitépték a gyulladt fogamat. Érzéstelenítőt sem adtak. Ha húzták már fogadat, akkor tudod milyen érzés. Nekem dupla annyira fájt.

Azóta nem láttam fogorvost.

Nem is akarok menni. Ennyi erővel mindegy, ha magamnak kihúzom.

2018. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!