Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyerekeket miért nem kérdezi...

A gyerekeket miért nem kérdezik meg hogy ők akarnak e fogszabályozót vagy sem? Végülis nekik kell vele szenvedni. Én nem engedtem hogy berakják nekem és a szüleimet és engem is piszkláltak évekig az iskolában.19f

Figyelt kérdés

Kb 3 évig piszkáltak az iskolában, miután megmondtam a szüleimnek, hogy NEM akarok és nem is fogom hagyni, hogy feltegyék. A szüleim nem örültek, de megértették. Az iskola meg évekig piszkált minden fogászati szűrés után, míg végül alapítványi iskolába mentem, ahol tornából is felmentettek szerencsére, mert nagyon ügyetlen voltam és a jegyeimet lehúzta.


Amúgy jelentem, egy szúvas fogam sincs! Sok sok fogszabályzós emberrel ellentétben, akiket ismertem, alig van egészséges foguk, vagy lyukas, vagy gyökérkezelt, mert a felrakás miatt is kuhúztak nekik vagy hármat. Jah és a fogzománc is oda van nekik, illetve látszik a nyoma is a fogszabályozónak, amit egyik ismerősöm évekig próbált eltüntettetni a magándikijával, de még mindig ott a ragasztó nyoma....


2018. jan. 16. 09:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Minket megkérdeztek és beleegyeztünk. Fogszabályzó amúgy nem a lyukas fogak miatt kell, hanem, hogy ne legyenek ronda kiálló fogaid.
2018. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak,hogy a legtöbb gyereket megkérdezik. És ha nem olyan debil az illető,mint te, akkor bele is megy abba,hogy feltegyék. Nem csak esztétikai,hanem egészségügyi vonzata is van.

Te meg elég igénytelen lehetsz.

2018. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ők a felnőttek. 12 evésen lett fogszabályzóm. Most 33 éves vagyok, 0 tömött vagy szuvas fogam van. Úgyhogy ne általánosíts. A szüleim nem kérdezték meg, hogy beleegyezek-e, mert ez egy egészségügyi probléma. Nekik kell eldönteni, hogy mi a jó nekem. Gyógyszert sem vettél be, mert nem akartad?
2018. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Engem ha nem kérdeznek meg, nem engedem feltenni. nyugi, eléggé tudtam hisztizni illetve rúgni/harapni ha kellett :) Amúgy, nem vagyok debil és igénytelen sem. Ha neked abban merül ki az igényesség hogy mennyire egyenes a fogsora valakinek, akkor elég sekélyes lehet a lelki világod, megkockáztatom még a stockholm szindrómát is.


Miért nem piszkálod inkább az elhízott embereket, ha már igénytelenségről van szó, vagy azokat akik nem mosakodnak rendesen illetve nem mosnak fogat, vagy nem járnak fodrászhoz? Szerintem rájuk inkább illik az igénytelenség mint rám, de mind egy, az ilyen fajta embereket akik így gondolkodnak nem szoktam sokra tartani :)


Amúgy nem azt mondom, hogy mindenki így járt, de akiket én ismerek, azoknak mind van legalább 1 tömött foga...

2018. jan. 16. 09:28
 5/18 A kérdező kommentje:
Gyógyszert nyilván bevettem, mert nem szerettem soha beteglenni. :D az azért más.
2018. jan. 16. 09:29
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy gyerek még nem tudja felfogni, hogy milyen jó lesz majd 5-10 múlva, amikor nem össze-vissza állnak a fogai, hanem szépen.

Szerinted miért van olyan sok felnőtt, aki fogszabályzót rakat fel? Mert gyerekkorukban valamiért elmaradt. Ők is boldogak lennének, ha már rég túl lennének rajta és nem most kéne vele vesződni.

2018. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Én is így álltam hozzá gyerekként, aztán később csak elkezdett zavarni a fogsorom. Felnőttként csináltattam meg, az öcsémmel egyszerre volt fogszabályzónk. :)

Neki fele akkora fájdalommal járt, mint nekem, arról nem is beszélve, hogy milyen drága volt a készülék, az aktiválások...

2018. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát inkább örülnél neki,hogy kaphatsz fogszabályzót fiatalon. Ilyenkor nagy eséllyel helyre tudják hozni a fogaidat és fele annyiba sem kerül,mint felnőtt korodban. Én mint felnőtt 20+ éves szinte sírok,hogy gyerekként nem volt fogszabályzóm, mert most 500ezer Ft lesz minimum az egész procedúra és nem is tudják garantálni,hogy helyrehozzák a fogaim. Bárcsak engem elvittek volna egy fogszabályzó orvoshoz még 18 év alatt. Persze nekem nem arról van szó,hogy szétállnak vagy iylesmi a fogaim,sokkal összetettebb tulajdonképpen esztétikai vonzata nincs csak egy minimális.

Szülői felelőtlenségnek is tartom,ha egy gyereknek szüksége lenne a fogszabályzásra,de ők a gyerek hisztije miatt nem adják meg neki. Ez olyan mintha beteg lenne a gyerek ,de félne a szuritól ezért ők inkább nem adatnák be,vagy a gyógyszertől.

Most már sajnálhatod,hogy lemondtál róla 19 évesen már nem támogatja az állam a fogaidat.

Szerintem is igénytelenség,ha valakinek csúnyák a fogai. Természetesen nem szólok be neki,mert arra gondolok nincs rá pénze hiszen egy vagyon megcsináltatni,de iylen fiatlon mint te joggal tehetik fel a kérdést ennyire durva fogak mellett miért nem kaptál rendes ellátást ?

2018. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gyerek nem érti meg, milyen fontos ez a dolog.


Persze, hogy nem akarja, mert "csúnya". ÉS? le kell szarni, de legalább nem 20+ évesen eszmélsz rá, hogy bas.szus, de ocsmányul állnak a fogaim, kéne rá fogszabi. Jaaa, hogy kv.a drága?

2018. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a helyedben én nem lennék büszke, hogy egy hisztis hülyegyerek vagyok... de te tudod.
2018. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!