Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kivehető fogszabályozót...

Kivehető fogszabályozót meddig kell hordani?

Figyelt kérdés

Meddig kell hordani a kivehetöt?

Utánna mindenképpen kell rögzített fogszabályozó?

Lehet csak a kivehetössel korrigálni a fogakat?



2018. jan. 9. 22:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szia nekem már lassan 7 éve van kivehető (éjszakai)... Én már nem hordom mindig mert nagyon rossz benne aludni nem lehet normálisan nyelni stb.. Nekem azt mondták hogy ha hordom rendszeresen akkor lehet hogy nem kell után rögzített.... Bár én ugye már nem hordom rendszeresen ami tudom h felelőtlenség de én nem fogok minden nap nyugtalanul aludni.... Remélem tudtam segíteni! 😊
2018. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Előző vagyok.... Ez persze sok mindentől függ... A fogak állapotától stb.... Ez csak az én fogaimra mondták.... Neked nem tudom... 😊
2018. jan. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3 havonta kontrollra kell járni vele, ahol ha kell igazítanak rajta és megmondják ha már nem kell hordani. Hogy mindenképp kell-e rögzített, azt is csak a fogorvosod tudja megmondani - és ő is csak az alapján hogy mennyit javult a helyzet a kivehető készülékkel.
2018. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1. - ez nem felelőtlenség, hanem pénzkidobás és hiszti. Próbáld meg magad megkeresni azt a pénzt (ahelyett hogy a szüleid vérét szívnád) és akkor vinnyogj a kényelmetlensége miatt.
2018. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszi. nem tudtam h a kivehetöset is kell szabályoztatni.

hiába böngészek a neten s hiába kérdezem az ismeröseimet. fogorvossal nem akartam beszélni, mert azok gyorsan elmondják és döntenek. nem mondják meg h hogy mennek a dolgok. mindíg mindennel így vagyok.


remélem nem kell 7 évig hordanom. de az biztos h MINDÍG HORDANI FOGOM. 26 vagyok. Gyerekként nagyon féltem a fogorvosoktol és nem érdeklödtem sehogy és sehonnét az ilyen dolgokrol. Ha lesz gyerekem TUTI mindent megadok neki ami csak a javát szolgálja.

2018. jan. 9. 23:07
 6/13 A kérdező kommentje:
aggaszt, h neked 7 év is eltelt.....
2018. jan. 10. 04:49
 7/13 anonim válasza:
Kedved 23:04es válaszoló..... Nem szoktam hisztizni.. Csupán a hét nem mindegyik napján alszom fogszabályzóval mert 7 év után elég kényelmetlen... Ettől nem hinném hogy hisztis lennék és a szüleim pénzét sem szívom le... Nem értem mit értesz hiszti szó alatt soha nem panaszkodom miatta csak a 7 napon belül kb egyszer nem hordom...
2018. jan. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért gondold már végig kicsit. Inkább hordanál 7 évig egy éjszakait mint egy-másfél évig (job esetben) rögzítettet?
2018. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha 26 vagy, akkor csak akkor kapsz kivehetőt, ha tényleg minimális korrekció kell. Ha akár csak egy fog is be van dőlve vagy elfordulva, akkor ragasztottat kapsz. Ha a rögzítettet leveszik, akkor majd kapsz retenciósat, ami vagy kivehető lesz, vagy ragasztott, de azt nagyon sokáig, akár életed végéig (vagyis amíg van fogad) kell hordanod.
2018. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
micsoda???? életem végéig? ezt eddig senki nem mondta.
2018. jan. 10. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!