Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig fáj egy lyukas fog?

Meddig fáj egy lyukas fog?

Figyelt kérdés
Majdnem 2hete fáj egy rágófogam,a tetején elég nagy lyuk van. Cataflam semmit nem ér esténként... Tudom,hogy elkéne menni fogorvoshoz de félek ezt gyökérkezelni kell és amikor egyszer csináltak nekem ilyet akkor rosszul lettem. Ez az egy dolog az életben amitől félek.... Tehát: Hallottam olyat,hogy pár hétig ha így fáj akkor utána elhalnak az idegek és többet az a fog már soha nem fog fájni..... Ez igaz lehet? Mert ha igen akkor kivárom és akkor megyek el vele fogorvoshoz amikor már nem fáj. Köszönöm ha segít valaki! 🙂

2018. jan. 16. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Megvárhatod, de ne hidd, hogy 1-2 hét után elhal... aha, de ha neked jobb hónapokig szenvedni, nem tudlak sajnálni.


Aztán vagy elhal vagy begyullad és a végén azt kívánod, bár ne zülettél volna meg.

2018. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Addig fáj, amíg van ami fájjon benne. Ha elhal az szuper, csak addig éld túl. Megjegyzem a fogorvosnak van olyan szere, ami pár nap alatt kiöli az ideget. Bár tény hogy amíg a beteg a gyökérkezeléstől, addig a doki pont ettől az anyagtól fél a legjobban, mivel max. csak 2 hétig lehet bent a fogban és nem mindenkiből nézik ki hogy ez idő alatt vissza is jön.

Tudnak rajtad segíteni, csak hagynod kell. A gyökérkezelésnek is az lenne a célja, hogy a nyomást okozó ideget kiszedjék és megkönnyebbüljön a beteg. Várhatsz is addig amíg el nem hal (bár van akinek ez kimarad és egyből kezdődik az újabb és erősebb fájdalomroham), de ezzel azt kockáztatod hogy további szövetek roncsolódnak a gyökércsúcsnál és a végén menthetetlen lesz a fogad.

2018. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es: Nem kell sajnálni engemet,nem azért írtam ide. 2-es: Nagyon szépen köszönöm,sokat segítettél és megnyugtattál,hogy van más módja is mint a gyökérkezelés. Így már sokkal bátrabban kérek időpontot és nem várok vele.... 🙂 Másik dolog: Ha hagynám elhalni akkor gondolom pár év múlva kuka lenne az a fog. Jól sejtem?
2018. jan. 16. 22:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,már válaszoltál erre is csak nem fogtam fel.... Erős fájdalomcsillapítókat vettem be és nem fog az agyam! Köszi mégegyszer 🙂
2018. jan. 16. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha már elhalt akkor nem fáj. De akkor meghal a fogad. Menj el fogorvoshoz. Mitől félsz? Semmit sem lehet érezni mert adnak érzéstelenítőt. Nekem széttört az arcom és vele a fogaim is, ki kellet thúzni előlről, aztán implantátumot fúrtakbe és élek. Te meg egy szaros fogtöméstől félsz...
2018. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Ja és csak úgy mellékesen megjegyzem hogy nem érdemes halogatni a fogorvost mert egy rossz fog nagyon sok bajt tud okozni és gondolhatsz itt bármire. (utolsó voltam)
2018. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Clay Morrow ***** válasza:
91%

Én jó egy évet bírtam lyukas foggal. Kilyukadt 16 júliusában, de még bírtam enni vele, egészen január-februárig, addigra már annyira széttörött a fog, hogy a fogbél teljesen kilógott, ha összecsuktam a szám, haraptam és érte a szemközti fog a fogbélt már fájt.

Ne is beszéljek az időnkénti lüktető, szúró, nyomásról, fájdalomról, tényleg olyankor már csak azt reméled, bár ne születtél volna meg. Fél pofám elzsibbadt és az a fél óra-egy óra pokoli volt- végtelennek tűnt. Netán mikor véletlen kaja került abba a felibe ahol ez a rossz fogam volt és ráharaptam, mintha szíven szúrtak volna, majdnem kiugrottam a bőrömből.

Ezekhez a fájdalmakhoz képest amit az orvos művelt, az semmi sem volt. Egy érzéstelenítő és amikor eltávolította a fogbélt semmit sem éreztem, max azt, hogy néha a fogamban kapaszkodik. Még fájt utána pár napig, hogy majdnem beszartam, meg pár kezelésen, de mióta megcsinálta és már enni is tudok vele, hát leírni nem tudom milyen jó. Bárcsak nem lettem volna ilyen hülye és elmentem volna első perctől...

2018. jan. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 valesz válasza:
68%
Öblögesd jó erős pálinkával. 3 nap alatt elhal az ideg és nem is fog fájni
2022. nov. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!