Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogaim közé megy az étel,...

A fogaim közé megy az étel, de nem lyukas. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mióta nő a bölcsességfogam, van ez. Emiatt állandóan büdös a szám.
2017. nov. 30. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Jaj, Úristen, mit is?! Piszkáld ki, vagy mosd ki? Vannak olyan zseniális találmányok, mint fogpiszkáló, fogkefe, langyos víz.
2017. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fogpiszkálót felejtsd el - többet árt mint használ. A fogak közötti részt naponta egyszer fogselyemmel vagy fogköztisztító kefével kell kitisztítani.
2017. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért árt a fogpiszkáló? (Azt se tudod, mekkora fogközökről van szó...)
2017. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem számít mekkora fogközökről van szó. A fogpiszkáló egy idegen test, ráadásul teli szálkákkal.

Bővebben nem írnám le, itt egy fogorvos beszél róla részletesebben:(4:40 körül) https://www.youtube.com/watch?v=BstwYNLAPDE

2017. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mosok fogat is, használok fogselymet, szájvizet.

Azt sem tudom, hova megy be a kaja.

Lehet a fog között lyukadt, amit nem hoz ki a fogselyem sem?

A fogpiszkáló tényleg hülyeség.

2017. nov. 30. 23:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Rossmann, DM árul ilyen fogköz tisztító kis műanyag keféket különböző méretben. Maszek fogorvos ajánlotta, bevált.
2017. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az ilyen fogakról mindig kiderült idővel, hogy lyukasak. Kezelés után a szag is megszűnt.
2017. dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a fogselymet is lehet úgy használni, hogy ártson a fogínynek, meg a fogpiszkálót is lehet úgy, hogy ne ártson. És egyébként a fogselyem ugyanúgy idegen test, mint a fogpiszkáló, a fogpiszkáló viszont nem mindig szálkás, mert van olyan is, ami műanyagból van. Meg olyan is van, aminek az egyik vége ilyen kis kefeszerű, de szerintem abból meg olyan pici részek képesek letöredezni, hogy észre se veszi az ember, így aztán simán lenyeli: gyakorlatilag eszi a műanyagot... És akkor már inkább lenne fából... Vagy nem tudom.
2017. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Ez csak félinformáció az alapján, amit a válaszomban leírtam. A többi magyarázat a videóban van. Nem nagy fáradtság megnézni, viszont nincs kedvem regényt írni róla ha már egyszer szóban is érthetően elmagyarázzák.
2017. dec. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!