Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelni egy fogat ami...

Gyökérkezelni egy fogat ami nem fáj nem ütközik valami jogi vagy szakmai szabályba? Nem lehet érte beperelni a fogászatot, pláne még ha el is rontják?

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Meg lehet próbálni, de hidd el, a poklok poklát fogod megtapasztalni, ha törvényes úton próbálsz valamit elérni. Az ÁNTSZ, a Kamara, a betegjogi képviselő, a Bíróság, stb. a legundorítóbb módon próbál majd meg lerázni, egyik helyről a másikra küldözgetni, miközben hónapokig várakoztatnak, és próbálnak kifárasztani, hogy egy életre megundorodj tőlük és soha ne jusson eszedbe újra hozzájuk fordulni. Én 4.5 éve(!!!) próbálok egy elrontott fogászati kezelést kivizsgáltatni, de még a bíróságig sem jutott el a dolog... Mondjuk nekem van egy óriási mázlim: a fogorvosnő hála a Jó Égnek 2015-ben megdöglött. Remélem, a pokolban rohad!!! (Bocs, a durva fogalamazásért, de ez a helyzet...)
2018. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de ezt hogy hoztad össze? Leszíjaztak és kényszerítettek?


Gondolom azért mentél, mert volt egy (nagyon) lyukas fogad, amit tömni kellett. A fogorvos ezt gyökérkezeli, nehogy azután kezdjen fájni, hogy betömte.


Amúgy a gyökérkezelés több alkalom, nem jutott eszedbe akkor reklamálni?

2018. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A gond azzal van, hogy a gyökérkezelés van elrontva, én meg akkor még jóval tájékozatlanabb voltam az egészben. Ha nincs begyulladva a fog akkor nem kell gyökérkezelni, vannak módszerek hogy töméssel mentsék a fogat. Az enyém meg nem volt begyulladva, szóval teljesen egészséges volt a pulpa amikor kiszedte.
2018. jan. 21. 19:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod. Ott kezdődik, hogy ha már fáj a fog, az már előrehaladott, mély problémát jelez. Előfordul olyan, nem is ritkán, hogy bár mély a szuvasodás, alapvetően nincs panaszod. Arról nem is beszélve, hogy már elhalt fogat is, ha vki meg akarja tartani szintén gyökérkezelni kell, holott az is fájdalmatlan, hiszen elhalt.

Úgyhogy ha már jogi útra akarod terelni a dolgot, akkor egy kicsit hivatalosabban kéne informálódnod a dolgokról. Ha ugyanis te arra alapozva feljelentesz vkit, hogy de nem is fájt, azon túl, hogy visítva fognak körberöhögni (teljesen jogosan), még fizetheted az egész mizéria költségét is. Ha úgy érzed tényleg át lettél verve (mondjuk nem értem, hogy tudtak ilyet végezni rajtad, bármilyen kezelést visszautasíthatsz), akkor tessék kikérni minden dokumentumot, röntgent a dokidtól, másodvéleményt kérni (egy másik orvostól, nem a gyakorikérdéseken portyázó szintén témában rendkívül jártas félhülyéktől), aztán a kapott infók birtokában felkeresni a betegjogi képviselőt.

2018. jan. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat, szép és jó lenne ez így, de a dokumentumok amiket megkapnék gondolom tele lennének hazugságokkal, másodvéleményt egy másik orvos nem tudom milyet tudna adni erről így utólag, a betegjogi képviselőre meg számítani itt nem lehet, az első hozzászóló is megírta. Szerintem ebben az országban aki jót akar magának az ne járjon fogorvoshoz, úgy tovább megmaradnak a fogai.
2018. jan. 21. 23:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne,hogy nem kellett gyökérkezelni?Attól,hogy nem fájt lehet,hogy elhalt a fog.Ha a gyökérkezelés volt elrontva akkor azt a fogorvos kellett volna hogy mondja,hogy valami miatt nem tudta teljesen befejezni.Van olyan,hogy görbe gyökerek miatt nem ér csúcsig a tömés vagy kicsit túltömik a gyökér csatornát.Ez nem minden esetben orvosi hiba,de korrekt lenne erről tájékoztatni a pácienst.
2018. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Menjél már anyá.dba a hülye provkatív kérdéseiddel!


Minden második nap idefosol valamit!

2018. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy azt sem tudod mi az a gyökérkezelés és miért csinálják. Ezt a kérdést meg ne nagyon tedd fel máshol mert körbe röhögnek. Különben meg ha beleegyeztél a gyökérjezelésbe most mit pampogsz?
2018. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hatos: biztos vagyok benne hogy nem kellett gyökérkezelni, se gyulladt, se elhalt nem volt a fog, és a gyökerei se görbék. Korrektség meg az ami semmi sincs benne, ha a fogról van szó csak hazudik.


Hetedik: köszi hogy belinkelted ide azokat a kérdéseket, jobb is ha az emberek elolvassák őket, főleg a legelsőt.


Kilencedik: gyökérkezelni akkor kell egy fogat ha az elhalt vagy begyulladt. Nézzünk utána szakkönyvekben. Csak mivel nem vagyok fogorvos akkor én ezt nem tudtam és ezért engedtem. Ezért lettem félrekezelve és átverve.

2018. jan. 22. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!