Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem lenne jobb, ha a műtéti...

Nem lenne jobb, ha a műtéti fogeltávolítás és a foghúzás ugyanannyiba kerülne? Így néha lehet műtenek olyan fogat is amit húzni is lehetne.

Figyelt kérdés

2018. jan. 20. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs különbség, de akkor meg leszarnák és olyant is megpróbálna kihúzni, amit eleve müteni kéne.


De már unalmasak a provokativ kérdéseid, és h ezzel fosod tele a topikot.

2018. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves fogorvos haver. Az árban a legtöbb helyen van különbség. Először mindig húzni próbálják, ha az nem megy, akkor műtik. De mivel az drágább így lehet hamarabb hozza meg a döntést annak a 'szükségességéről'.
2018. jan. 20. 16:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Te hülye vagy, komolyan.


Mi az h húzni "próbálják, de nem megy"?!


Tudod is, miket beszélsz, vagy csak ömleszted a kamu hülyeségeidet?!

2018. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szánalmas ahogy véded a fogorvosokat, melyiknek vagy a haverja? Ha kint van a fogad, de valami miatt nem tudja kihúzni, mert túl erős a gyökere például, vagy valami, akkor kiműtik.
2018. jan. 22. 14:37
 5/8 anonim ***** válasza:
A fogászat terén abszolút tájékozatlan, kötözködő, gyűlölködő, "én majd megmondom, mert jobban tudom, mint a szakember" alak vagy! Ostoba kérdéseidből (mert több is felkerült a napokban) kitűnik, hogy tájékozatlanságod egyenes arányosságban van okoskodásoddal! Az ilyeneknek nem is érdemes magyarázni semmit, úgyis csak a saját hülyeségét fújja...
2018. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Javítsd ki ha valami nem úgy van ahogy itt leírtam. Nem vagyok fogorvos, nem mondtam hogy jobban tudom náluk, csak azt látom hogy a beteget pénztárcának nézik az egészségére meg magasról sz*rnak.
2018. jan. 22. 20:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Te meg gondolom vagy fogorvos vagy vagy haverja egynek.
2018. jan. 22. 20:54
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező, mint fogorvos válaszolok. A foghúzás (extractio) és a műtéti fogeltávítás (sculptio) igen is sok mindenben különbözik, szinte csak a végeredmény egyezik meg, az, hogy a fog kikerül a szájüregből. A fogorvos mindig mérlegel, hogy melyiket válassza a rtg felvétel és a szájban látottak alapján. A foghúzás esetén főként fogókat, speciális eszközöket (emelők, luxátor) használunk, nincs szike, csontfúrás, lebenyképzés stb. A sculptio soran viszont a betört fogakat, vagy esetleg elő sem tört fogat, extrém görbült gyökerű, S alakú gyökerű, vagy “bunkós” végű fogakat távolítanak el. Még egy egyszerű húzásnak tűnő esetben is történhetnek olyan dolgok amivel nehéz számolni, gyengébb foganyagú pácienseknek könnyebben beletörik a foguk, a szuvasság is gyengíti a fogat.

A sculptio azért drágább mert szélesebb az eszközigénye, több egyszerhasználatos eszköz, teljesen steril körülmények szükségesek, ennek ára van, amit meg kell fizetni.

Ha bármi kérdése van még, szívesen várom!

2018. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!