Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi! Életemben először TB ellátás keretében a körzeti fogorvosomhoz megyek. Tényleg igaz, hogy kevesebb vagy gyengébb érzéstelenítőt fogok kapni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 24. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Jaaaaj. Sztk fogászat.... Nem arról van szó hogy gyengébb az érzéstelenítő, hanem a dokik... Ez erős általánosítás, aminek nem vagyok a híve, de egy jó fogorvos az hülye lenne sztk kerereken belül dolgozni, inkább magánpraxist vinne. Ergó az sztk fogászat általában gyakornokokból és hentesekből áll. A pénztárcádnak lehet jó lesz, de ha magadnak akarsz jót, akkor inkább a pénztárcádat sanyargasd egy kicsit, és menj egy magán fogorvoshoz.
2018. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Húzatni megyek csak a körzeti orvosomhoz mert amúgy tömni pocsék. Műfogat jól csinál de csak mert fizetős. Szerintem se menj körzetihez. 5 ezer egy tömés nekem megérte másnál.
2018. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tb-sel eddig én mindig beszptam, szoval nem mennék, ha ö fizetne sem :)


Megéri azt a párezret, hogy ne leszarom-mod kezeljen.

2018. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én körzeti fogorvosom nagyon jó, szerencsésen kifogtam :)
2018. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, az én körzeti fogorvosom magánpraxist is visz, ugyanabban a rendelőben
2018. jan. 25. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én TB-s fogorvosom is nagyon jó,és le a kalappal előtte, ahogy a betegeket kezeli. Az érzéstelenítő mind egyforma, kevesebbet meg nem adhat, mert akkor nem zsibbadsz el. A maradékkal egyébként is mi a fenét kezdene?
2018. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de egyetértek az előttem írókkal...

Nekem életem során minden fogászati kezelés fájt! Nem nagyon értették meg, hogy lidocain rezisztens vagyok... mintha natúr, nyersen nekiálltak volna a fogaimat kezelni. Rettegek... évekig emiatt nem mentem (sajnos) fogorvoshoz. Aztán két hete nagyon begyulladt az egyik, hatalmasra dagadt állkapoccsal muszáj volt sztk-ba mennem, mert magánba (ahol próbálkoztam) nem fogadtak. Mondanom sem kell, hogy kapásból beletörte a doki a gyökeret... és mivel az érzéstelenítő most sem hatott (mást kaptam, de a gyulladás miatt megint megszívtam), azt hittem a falat lekaparom, de meg sem nyikkantam, hátha ki tudja szedni a gyökeret. De neeeem... mehetek majd szájsebészhez kiműteni.

Pedig még azt sem lehet mondani, hogy nem volt koronája és ne tudta volna megfogni.

Ma is megyek de magánba, de iszonyat rettegek az előzmények miatt :'(

2018. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!