Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogászati ellátás, fogszabál...

A fogászati ellátás, fogszabályzás miért ilyen eszetlenül drága?

Figyelt kérdés
A fogászatban, úgy látom, minden nagyon drága. Nem fér a fejembe, miért. Pl ott van a fogszabályzó, ami többszázezernél kezdődik, de külföldön egy mezei fogszabályzó több millió is lehet! Mi kerül egy fémdarabon és annak felrakásán egy használt kocsi árába? Aztán kaptam én is egy sínt, aminek nem tudom, miért ez a neve, mert nem tényleges sín, hanem inkább egy fogvédőre hasonlít. Gyakorlatilag egy műanyagdarab, amibe kiöntötték az alsó fogsorom negatívját. Az ára 60.000 forint volt. Valaki magyarázza már el nekem, mi kerül ezekben ennyibe, mert nem értem!
2017. júl. 11. 20:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Szerinted mennyibe (pénzbe és időbe, mert ugye az idő is pénz) kerülne neked mindez, ha házilag akarnád előállítani?
2017. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem csak előállítani, hanem szakszerűen előállítani és alkalmazni (felhelyezni, igazítgatni, úgy, hogy jó legyen).
2017. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Hehe, nekem is van olyan sínem, csak valami 70.000 volt :D (Mondjuk azt nem tudom, hogy mindkét fogsoromra, vagy per arab...)


Egyébként elviekben azért mert maszek... De birom, hogy el kellett menni havonta és otthagyni 10.000et, ha csinált is valamit nem csak ránézett, hanem mondjuk ívet cserélt, vagy húzott rajta akkor már +3-6000....


Akinek meg foghúzás, műfogsor meg egyebek tényleg milliókat öl a szájába.


A doki amúgy meg nem tudja hova költse a pénzt...

2017. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, még nem láttam, hogy előttem is írtak.

Szerintetek mennyibe kerülni az éves krumplifogyasztásotok előállítása? (Pénz, munka, idő, és ide is kell szaktudás). Aztán még se árulják 500ért kilóját, a termelők meg éppen hogy megélnek...

2017. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Krumpli helyett lehet választani más ételt is, de ha valakinek fogszabályozás kell, akkor nincs más választása, arra van szüksége. Ez is benne van az árban.
2017. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Igazad van, az csak egy légből kapott példa volt...

Nade akkor is, ha csak ránéz a szádra már elkér 10.000 Ft-t, mert más nem tudná ezt diplomával a kezében megcsinálni?


Tényleg valami érthető választ valaki adjon már :P

2017. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"Szerinted mennyibe (pénzbe és időbe, mert ugye az idő is pénz) kerülne neked mindez, ha házilag akarnád előállítani?"


A f...om tudja, de ez egy amúgy is egy hülye kérdés. Akármivel kapcsolatban meg lehetne ezt kérdezni. Miért, egy pólót mennyibe kerülne előállítani házilag? És egy okostelefont? Annak az előállításábn hány év, hány szabadalom, mennyi technológiai, anyagtudományi szaktudás és precíziós munka van? A szoftveres fejlesztésről, programozásról nem is beszélve. Egy külön világ, amit a kezedben tarthatsz, bármire használhatod, ehhez képest olcsóbb, mint az a nyamvadt fémdarab!

2017. júl. 11. 22:29
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, a tudást meg kell fizetni. Neked csak egy kiöntött műanyag darab, a gyártónak meg több száz mérnöki óra volt, mire kidolgozta a megfelelő technológiát és gyártási technikát hozzá.
2017. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Mert a fogszabályzó olyan anyagból van amit a nyál nem tud megroncsolni, ezáltal nem korrodálódik például és eleve ez az anyag dem olcsó, ráadásul az előttem szolo is jól irta hogy a tudást meg kell fizetni, orvosi egyetem 6 év plusz 3 év szakosodás, ez nagyon sok tanulnivalóval és egyéb dolgokkal jár, a krumplit meg egyetem és bármilyen szakma nélkül megstermesztem a kertben ha kell, viszont ha kellene se tudnék fogszabályzót gyártani, vagy implantátumot úgy hogy az jó is legyen és ne ártsak a fogaknak, szóval eleve az anyagok amikkel dolgoznak az sem olcsó mulatság, nézzutána a neten és majd megérted.
2017. júl. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A fogorvos ideje, a rendelő bérlete, üzemeltetése, a sokmilliós eszközök, az asszisztens bére, ezt mind a rendelkezésre álló véges idő alatt kell kitermelni. Emellett minden annyiba kerül, amennyit fizetnek érte, a fogorvos nem jótékonysági intézmény, ő a munkájával minél többet szeretne keresni, ezért természetesen addig emeli az árakat, amíg vannak páciensei.


A műanyagdarab árának ehhez semmi köze. Menjél, oszt vegyél egy darab műanyagot egy százasért, a többit oldd meg, ahogy akarod. Volt már erre példa, egy-két éve volt egy amerikai mérnökhallgató, akinek nem volt pénze fogszabályzóra, úgyhogy tervezett és nyomtatott magának egyet, miután átbújta a szakirodalmat. Sikerrel. Nos, annyi szépséghibája mondjuk van a dolognak, hogy ehhez az egyetem milliós cuccait használta a lézerszkennertől a nagyfelbontású 3D printerig, de ettől még ez egy lehetőség. Meg hát azt se számoltuk bele, hogy vagy száz órát biztos beleölt ebbe hobbiból.

2017. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!