Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelni kell két...

Barbara Rose Miller kérdése:

Gyökér kezelni kell két elhalt és egy makk egészséges fogamat, utóbbit a gyökércsúcs eltávolítás a ciszta miatt. Élménybeszámoló aki átesett már rajta? Gyökérkezelés és a ciszta eltávolító műtét érdekelne.

Figyelt kérdés

2018. jan. 26. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a fogad akkor miért alakult ki rajta ciszta? Nem vagy te félrediagnosztizálva? Sintérrel ne csináltass rezekciót.
2018. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelésről tudok mesélni,nekem ma volt. Ha elhalt a fogad semmit nem érzel belőle az égvilágon! Nagyon féltem tőle,de az érzéstelenítő csodákra képes. Pikkpakk megvolt, olyan érzés volt mint amikor körömreszelővel reszeled a körmödet:)

Nyugi nem olyan vészes mint amilyen csúnya a neve. Megfelelő érzéstelenítéssel semmit nem fogsz érezni belőle. (jó tanács: ne SZTKba menj ha megteheted!)

2018. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egészséges fogamat azért kell gyökér kezelni és eltávolítani a gyökércsúcsát mert a ciszta körülvette a gyökerét. Magán klinikán csináltatom a fogaimat.
2018. febr. 2. 13:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Az egyik elhalt fogam be van gyulladva. Igazából az érdekelne milyen a műtét. Amikor a cisztát eltávolítják.
2018. febr. 2. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt hittem egészséges fognál nem alakul ki ciszta hanem csak elhaltnál. Valamiért biztos voltam benne.
2018. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egészséges fognál valóban nem alakul ki de a mellette lévő elhalt fog és gyökere körüli ciszta elkezd növekedni a másik fog irányába és az egészséges fog gyökerét is körülveszi.
2018. febr. 7. 16:35
 7/8 A kérdező kommentje:

No, most jövök a szájsebésztől még el vagyok zsibbadva, gyökér kezelte két fogamat, de csak ideiglenes tömést rakott. A műtét elmarad, megvárjuk míg a ciszta kisebb lesz, így kevesebbet kell eltávolítani a gyökérből. Most fél évig cserélgetjük benne a gyógyszert.

Ha azt mondom semmit sem éreztem azt szó szerint vegyétek nem kamu. Nagyon ügyesen elérzéstelenített és még azt sem éreztem a zselé, a vékony tű és a profi doki miatt. Magánklinikáról van szó.

2018. márc. 1. 10:55
 8/8 anonim ***** válasza:
:)
2021. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!