Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog mögött az íny...

Bölcsesség fog mögött az íny be van gyulladva. Mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés
A vizsgaidőszak majd 2 hónap tömény stressze kicsinálta a szervezetemet. Lebetegedtem, szóval van minden bajom, ezért a bölcsesség fogam elérkezetnek látta az időt, hogy újra kínozzon. De nekem kicsit furcsa. Most épp a jobb alsó szórakozik, ami már teljesen előbújt, szóval nem az íny alól kell előmásznia. De a napokban az ínyemet egyre jobban éreztem, begyulladt. Nem mindenhol a bölcsesség fog körül, csak mögötte és a fog külső oldala felől; a nyelv felőli oldalánál nem gyulladt be az ínyem. Mitől lehet ez, mit csináljak vele? (Lehetőleg otthon, mert halálosan rettegek a fogorvosoktól)

2018. febr. 4. 02:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy csak ráharaptál valamire? Nekem is szokott olyan lenni hogy bemegy oda egy 'éles' kenyér darab és megvágja kicsit aztán fáj napokig. Ha ez akkor fertőtlenítő jó lenne.

Ha valami random gyulladás akkor otthoni tippem nincs, csak orvosi, de azt meg utálod :D

2018. febr. 4. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Simán begyulladhtott a fogad is, menj el orvoshoz.


Én is elviseltem, hogy fáj-fáj, majd nem fáj, majd ismét fáj, aztán hoppá, egyik reggelre eltört, úgyhogy sos fogorvos és kiszedte.

Ne várd meg.

2018. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan fogorvoshoz menj akitől nem rettegsz...

Nekem az egyik felsőnél fájt az ínyem és ki kellett húzni. Valószínű már a fogtól gyulladt be. Jobb túl lenni rajta. Egy kezeletlen fog nagy bajt tud okozni.

2018. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan kezdtem, mint te, csak nekem nem bújt ki a bölcsességfogam. Hiába tört le az előtte lévő 2 fogamból is, én ugyan nem mentem, mert rohadtul féltem a gyerekkori emlékeim miatt az orvostól. Aztán fájt néha, gondoltam egy fájdalomcsillapító megoldja. Ezt hónapokig játszottam, mígnem egy szép szombati napon azzal telt 12 órám, hogy 5 pirulát bevettem, Ittam 2 Spedifen-t, meg Kalmopyrin-nel kentem be az adott részt, mire elmúlt a fájdalom legalább annyira, hogy ne rángatózzak, mint egy epilepsziás.


A vége az lett, hogy 2 fogamat kihúzták, összevarrták az ínyemet, és ebből én nem éreztem semmit. Hogy most utána mit érzek, az már más kérdés, de ez ezzel jár.


Fogadd meg a tanácsom, és ne légy olyan hülye, mint amilyen én voltam. Sokkal jobb, ha magadtól mész oda, és legyőzöd a (feltehetően alaptalan) félelmed, mintsem hogy a fájdalom vigyen, és a sírás határán táncolj, miközben napokig csak vizsgálni tudnak, majd utána esetleg kezelni is, mikorra már beleőrültél a fájdalomba.

2018. febr. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!