Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után hány napig...

Gyökérkezelés után hány napig fáj a fog? És mit tehetek azért, hogy enyhüljön a fájdalom?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál, és gyökérkezelték gyulladás miatt a bal alsó fogam, ami tömött volt. Nem tömték vissza, hogy kigennyezzen. Nagyon fáj, de folyamatosan nem szedhetek tablettát, mármint, nem minden órában. Mit tehetek, hogy enyhüljön? És mikor fog elmúlni a fájdalom?

2018. febr. 5. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert vettél be? Egy hatékony gyógyszer kitart legalább négy órát. Hűtheted is törölközőbe csavart mirelit borsóval. 1-2 nap alatt elmúlik.
2018. febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit más ugyan, de én most épp 2 kihúzott foggal, meg egy összevarrt fogínnyel kísérletezek. Első körben érdemes erős gyógyszert használni. Nekem most épp a Cataflam 50mg-os változata vált be, de ez vényköteles. Ha ettől erősebb megoldás kell, akkor egy szem Kalmopyrin-t őrölj porrá, és óvatosan kenegesd be vele a fájó részt. Viszont ezzel a módszerrel csak óvatosan, mivel az ideg kiölésére is alkalmas, ha a lyukba kerül. Ettől már csak a tömény szalicilsav erősebb, de ezt inkább ne próbáld ki, főleg ha

nem hallottál még erről a módszerről, mivel közel sem veszélytelen.


Nem gyógyszeres megoldás lehet, amit már előttem is írtak. Fogj egy konyharuhát, tedd az arcodra, és arra tegyél valami fagyasztott dolgot. Lehet az bármi amit találsz, akár berakhatsz egy üveg vizet is fagyni. Ami még gyakori ilyenkor, hogy az ember fájdalmában mindent megpróbál, hogy enyhüljön. Sokan megpróbálják nyomás alá helyezni az adott területet, ami viszont csak ront a helyzeten. Szóval ezt inkább kerüld. Levegőt igyekezz csak orron át venni, esetleg 1-1 alkalommal szájon, óvatosan, lakáson belül. Nyilván mondták, hogy tejterméket, és nehezebben rágható ételt ne igazán akarj fogyasztani, ezt érdemes betartani.


Fontos, hogy ezek SAJÁT tapasztalatok, NEM orvosi javaslatok (kivéve a nem gyógyszeres tippeket)! Ennek megfelelően csak akkor használd őket, ha biztosan nem vagy allergiás az említett gyógyszerekre, és nem enyhül a fájdalmad. Továbbá csak saját felelősségedre végezd el ezeket a dolgokat, és a szalicilsavat tényleg ne próbáld meg csak úgy, nem véletlenül szokták ellenezni az orvosok.

2018. febr. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felctort irass fel az gyulladáscsökkentő is és 10 perc alatt elmúlik a fájdalom. Nekem egy nap csak 2x kellett innom és elvoltam vele.

A fájdalom a gyulladás miatt lehet több napig meg lesz de folyamatosan múlik majd.

2018. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Néhány napig normális ha fáj,de ha nem múlik,fokozódik akkor visszakell menni,hogy újból kitisztítsa.Illetve,hogy folytassa a kezelést.Nyitva még nem hagyták a fogamat nekem a gyökérkezelések alkalmával mindig lezárta,nem voltak fájdalmaim,de akkor azt mondta ha fáj akkor jelnetkezzek soron kivül.
2018. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!