Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után baj ha öblögettem?

Foghúzás után baj ha öblögettem?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál és a gyökérkezelt fogamat húzták ki (a bal alsót) mert be volt gyulladva. Az eljárás után öblögettem. És most is fogmosás előtt. Rosszul tettem? És ha igen, akkor most már mindig fájni fog? Vagy lassabban gyógyul? Ez volt az első felnőtt fogam, amit kihúztak. Amikor kellemetlen, akkor a nyelvemmel nyalogatom, ez is baj? Van valami, amivel enyhíthetek ezen a kellemetlen érzésen?

2018. febr. 6. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyalogasd, és ne öblögesd, mert kijöhet a vérdugó, és akkor elfertőződhet. Akkor pedig mehetsz vissza a fogorvoshoz, hogy újra bevéreztesse, és kitisztuljon a seb. Azért fáj, mert gyulladt volt a fog. Vegyél be egy fájdalomcsillapítót. Legkésőbb holnap estére el kell múlnia a fájdalomnak.
2018. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tényleg ne öblögessed, csak ártasz vele. Nekem tegnap este húzták ki, otthon is még nagyon vérzett, de gézzel leszorítottam egy óráig, aztán ma reggelre már nem is vérzett. Enyhén fáj a helye, inkább feszítő nyomó érzést érzek, kellemetlen, mert úgy sem bírok enni, hogy a másik felemen rágok... kitartást neked is!
2018. febr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!