Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeti tapasztalatok?...

Szájsebészeti tapasztalatok? Kinek milyen műtéte volt? Minden érdekel ezzel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Holnap lesz nekem is egy szájsebészeti műtétem, de eddig semmi ilyesmi beavatkozáson nem estem át, a legnagyobb dolog egy sima fogtömés volt. Csak kíváncsi vagyok, hogy mire készüljek előtte/közben/utána!


Bármiféle tapasztalat érdekel, akár pozitív, akár megatív. Illetve utána kellett-e szednetek fájdalomcsillapítót és/vagy antibiotikumot? Mennyire fájt az érzéstelenítő injekció illetve utána a műtéti seb? Varratszedés milyen volt?


Köszönöm! 19/L


2018. febr. 13. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem implantátum beültetés volt.

Megfelelően el lettem érzéstelenítve, után fél órára kiültettek aváróba és előkészítettek mindent. Utána elkezdték. Íny felvágása, fúrás, implant betekerés, összevarrás aztán röntgen. Az egészből csak annyit éreztem amikor belevágott az orvos a gyulladt anybe mert ott nem hatott rendesen az érzéstelenítő de egyből adott és utána jó lett. A fúró rezgését éreztem csak. Antibiotikumot szedtem egy hétig, napi 2-őt és fájdalom csillapító plusz jegelni kellett az arcomat. Fájdalom volt rendesen de nekem baleset miatt roncsolódott valamiyen szinten az ínyem is és kicsit gyulladt is volt. Egy hét után varrat szedés. Kis csipkelődést éreztem.

Nekem már 4 hónapja tart a kezelésem, hónap végén leszünk teljesen kész. Ez idő alatt volt minden. Húzás, gyökérkezelés, fogcsiszolás, lenyomatvételek, stb stb...

2018. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1x volt 1 kis műtétem. A metsző fogam gyökérkezelt volt, már évek óta, de egy napon elkezdett nagyon fájni. Mondta a doki, hogy gennyes lett a foggyökér ezért fáj. Érzéstelenítés után megmetszette az ínyemet, lereszelte (levágta) a gyökércsúcsot, majd összeöltötte. Akkor ugyan semmit nem éreztem de amikor ment ki a hatása, azt hittem meghalok annyora fájt. Még másnap fájt, de fájdalomcsillapítóval jó volt. 1 hét antibiotikumot kellett szednem. Ha gondolod küldhetek képet, hogy nézett ki.
2018. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly nyáron műtöttek ki szájsebészeten két letört fogamat. Magamra vethettem, mert persze húztam az időt, így 4 (nem hazudok) érzéstelenítőt kaptam, borzasztóan fájt, ahogy elkezdték húzni, persze nehezen is jött. A helye fájt főképp, ahova adták az injekciót, meg az állkapcsom a húzás miatt. Több mint két óráig voltam bent, az utána lévő egy hét nagyon rossz volt, vényköteles fájdalomcsillapítót kaptam, az szerencsére enyhítette a fájdalmat meg jegeltem, mivel felduzzadt az arcom, és a hideg legalább kicsit elzsibbasztott. Napokig nem tudtam végigaludni az éjszakát. Az antibiotikumot egy hétig kellett szednem, pont a varratszedés napján fejeztem be. Mondta a doktornő, hogy szépen gyógyul az íny, nincs vele gond, a varratszedésből kis csipkelődést éreztem, az volt a legkevesebb.


De neked közel sem biztos, hogy ilyen lesz, ha nem gyulladt a fog.

2018. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem alsó bölcsességfog műtétem volt, 2 is, maszek doki csinálta. Az injekció egyáltalán nem fájt, a műtét sem, sem a varrás. Viszont a bal oldali fogam nagyon szerencsétlen helyzetben feküdt, a doki minimum egy órás műtétnek saccolta, de nagyon ügyes volt, ezért fél óra alatt megvolt varrással együtt, de nem is ez a lényeg. A gyógyulás borzalmas volt. Annyira fájt, hogy szinte egész nap sírtam. Nem tudtam enni, mert szájzáram lett, akkorára dagadt a pofám meg a nyakam, hogy elképesztő, csupa véraláfutás volt az egész. Ha éppen nem a fájdalom miatt sírtam, akkor az arcom eltorzulása miatt. Úgy voltam vele, hogy akkor se megyek többet fogorvoshoz, ha kirohadt az összes fogam. A jobb oldali sokkal jobb helyzetben volt szerencsére, ez is kb fél óra volt varrással együtt. Itt a gyógyulás is "barátságos" volt. Csak a műtét napján fájt, bevettem egy Cataflamot, másnapra semmi bajom nem volt, nem fájt, az arcom csak minimálisan dagadt fel, 2-3 nap alatt elmúlt. Antibiotikumot kellett szednem mindkét műtét után, egy hétre rá pedig kivette a varratokat.
2018. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alsó bölcsifog műtét volt.


Bementem fél négyre, megnézte, ezt bizony műteni kell (eltört). Röntgen, aztán vissza a kezelőbe.

Kaptam 3-4 érzéstelenítőt - ez nem fájt abszolút -, aztán mikor már nem éreztem semmit, elkezdte kiszedni. Na, egy helyütt bizony fájt (nem vészesen, de kellemes sem volt), ráadásul kalapálni,vésni kellett mert persze hogy nem jött ki egyben.

Aztán kimosta, összevarrta a sebet lazán és készen voltunk.


Kb. 25 perc volt maga a műtét, ebből csak a gyulladt gyökérnél éreztem tompa fájdalmat. Kaptam antibiotikumot, meg egy héttel későbbre időpontot és hazamehettem.


Otthon jegeltem, nulla dagadás, a gyógyszert szedtem néha, mikor fájdogált, de inkább csak megelőzésképp. Semmi komplikáció nem lépett fel szerencsére, szóval mázlim volt :)

2018. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!