Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam régebben, és...

Letört a fogam régebben, és most egy hólyag nőtt a letörött részben, mi lehet az?

Figyelt kérdés
Úgy egy fél éve letört leghátsó fogamból egy darab, de mivel nem nagyon fájt, ezért nem foglalkoztam vele. A bölcsességfogam az egyik oldalon már félig kinőtt, arra gondoltam, hogy biztosan amiatt van. Két hete rászoktam arra, hogy minden fogmosás előtt citromlevet iszok, hogy fehérebbek maradjanak a fogaim (talán ennek is köze lehet a duzzanathoz). Egy ideje azt éreztem, hogy picit mintha szájszagom lenne. Aztán éreztem egy pici dudort a hátsó fogamnál. Megnéztem, és azon a részen, ahol letört a fogamból a darab az ínyen egy bőrszínű dudor nőtt. Hallottam már ilyen feszes dudorról az ínyen, azt hiszem gennyzacskónak hívják, de akkor az arcomnak is duzzadnia kéne. Vagy ha mégis az, akkor csak a gyökérkezelés segít?
2018. febr. 18. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
ha a fogból nő ki akkor valószínűleg ciszta
2018. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Citromlevet, ezaz brmold csak szét a fogaidat a benne lévő savval.


Letört fogat meg illik kezeltetni, ha nem fáj, akkor is.

2018. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj el fogorvoshoz aztán megmondja mi az.
2018. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!