Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » NAGYON FONTOS! Szegeden...

NAGYON FONTOS! Szegeden fogszabalyozo szakorvos, aki olyan keszuleket alkalmaz, hogy ne kelljen fogat huzni?

Figyelt kérdés
A fogszabalyozo doki, akihez mentem, azt mondta, hogy negy fogmat ki kellene huzni, hogy lehessen hagyomanyos fogszabim. Viszont hallottam olyan keszulekekrol is (pl. Damon), amely alkalmazasanal nem kell (vagy kevesebb) fogat huzni, mert tagitja az allkapcsot, es igy elfernek a fogak. Szegeden vagy kornyeken keresek ilyen jellegu keszulekeket alkalmazo dokit.
2010. jún. 8. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Az állkapcsodat semmi nem fogja tágítani, tekintve,hogy az egy adottság azon nem tudsz változtatni. Nem a fogszabályzó készüléktől függ,hogy kell-e fogat húzni hanem attól,hogy elférnek-e a fogaid az állkapcsodban. A Damon annyival jobb,hogy kényelmesebb viselet és 14-18 hét alatt helyre állítja a fogaidat. De attól függ,hogy a fogaid hogy állnak. Ha kihúznak egy fogat nem fog lyuk maradni a helyén, mert oda húzzák be a kusza fogaidat.
2010. jún. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A Damon-rol en kifejezetten azt hallottam (olvastam/ lattam rola videot), hogy azert nem kell, vagy kevsebb fogat kell kihuzni, mert szet tudja huzni a fogakat ("tagul az allkapocs"), ezaltal tobb hely lesz nekik, es elfernek a paciens szajaban. Esetleg ismersz olyan fogdokit Szegeden, aki ilyen keszuleket alkalmaz? Koszi a valaszt.
2010. jún. 9. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!