Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pénteken voltam fogorvosnál...

Mreyes kérdése:

Pénteken voltam fogorvosnál (3. keruleti korzeti gyermekfogászat az anyó utcában) es kjhuzta a fogamat ami alitolag menthetelen volt (lyukas) a többi lent?

Figyelt kérdés
Es most masnap estere belazasodtam fel dagadt az arcom vlsz begyuladt es alig tudom kinyitni a számat. Ez természetes vagy sz*r volt a fog orvos?

2018. febr. 25. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a fogorvos hibája, max annyiban, hogy figyelmeztethetett volna, hogy ilyen tünetekre számíts. Nekem egy sima fogtömés után is előfordult ilyen.
2018. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem foghúzás után az orvos azt mondta, ha bedagad vagy belázasodok antibiotikumot kell szednem. Fel is írta szükség esetére. Szerintem menj vissza és mutasd meg a dokinak.
2018. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és ez nem a fogorvos hibája, előfordul, főleg, ha már nagyon rossz állapotban volt a fogad.
2018. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj vissza (vagy ma menj fogászati ügyeletre), hogy írjanak fel antibiotikumot és nézzék meg a sebet. Nem ittál/ettél semmi tejes dolgot utána, ugye?

Gyulladt fognál nem törvényszerű, de gyakran előfordul ilyesmi. Viszont attól is lehet ha nem tartottad be az orvosi utasításokat: 3 napig tej/dohányzás és alkohol teljes mellőzése, szívogatni, piszkálni, öblögetni nem szabad, fogmosás csak 6 órával a húzás után, seb környékét tisztítani.

2018. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha lázas is vagy, akkor menj el az ügyeletre, kellene antibiotikum és jegeld a duzzadt arcodat.

Tejet, tejterméket ne egyél 4-5 napig és vigyázz ne menjen a sebbe étel, ha a vérdugó kiesett akkor holnap menj vissza a fogorvoshoz.

2018. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!