Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez a fog még megmenthető, ugye?

Ez a fog még megmenthető, ugye?

Figyelt kérdés
Van egy fogam, ami az oldalán elég mélyen lyukas és 2-3 napja nagyob fáj ha étel nyomja meg vagy ha hideget iszok/eszek. Az a baj, hogy időpontom a fogorvoshoz csak 2 hét múlva van (egy hónappal ezelőtt kaptam, akkor egy másik fog miatt) Ugye nem kell kihúzni ezt a fogat? Nem nagy a lyuk, inkább vékony és mély, nincs elszíneződve sem, nem fekete. Ugye meg lehet még menteni?

2018. márc. 7. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem menthető. Nekem is van olyan tömésem, hogy a fogból alig van már valami. Egy-egy kilyukadt fogam hidegre, melegre érzékeny volt. A fogorvos tökéletesen megcsinálta és semmit nem érzek.
2018. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérj sürgősségi időpontot, ha fáj a fogad. Ilyen esetben előre vesznek. Valószínű betömik, és ha ezután pár hét alatt nem nyugszik meg, akkor ideget öl benne a fogorvos.
2018. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagy valószínúséggel menthető,de ha hidegre-melegre érzékeny elképzlhető,hogy gyökérkezelni fogják,ha már elérte a fogbelet a gyulladás.
2018. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!