Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem fáj a lyukas fogam, sok...

Nem fáj a lyukas fogam, sok eséllyel nincs vele akkor nagy probléma ugye?

Figyelt kérdés
Suli fogászaton annyit mondtak az ősdzel, hogy fogkövem van és menjek el vetessem le. Ez megtörtént 3 hete az én rendes saját fogorvosomnál. Mondta a fogkő nagyon kicsi mennyiségben volt jelen, de azt nem vették észre, hogy lyukas a fogam. Csütörtökön megyek vissza, hogy kezeljék akkor azt a fogam. Nem fáj, tényleg, mintha semmi se lenne vele, így sok esèllyel csak fúrni és tömni fogja. Ugye? Nem adnak ilyenre injekcióva érzéstelenítőt, meg ha semmi kellemetlenség bem ér amiatt a fogam miatt, nem kell gyökérkezelés meg ilyenek ugye?
2018. febr. 6. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Elég rosszul járnál, ha nem kapnál "injekciózva érzéstelenítőt".
2018. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Hogyha kicsi a lyuk ès kibírod a fájdalmat nem kapsz èrzèstelenítőt,de a helyedben inkább kèrnèk.Ha lyukas a fogad akkor csak kifurja,betömi.Ha kapsz èrzèstelenítőt a zsibbadáson kívül semmit sem fogsz èrezni.
2018. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer nem kértem érzéstelenítőt, mert be voltam tőle fsva.


Na, utána az volt az első, hogy injekciót, bitte. Hát nem volt kellemes, hogy anélkül fúrja a fogamat, fájt, mint a fene. Tanuólpénznek mondjuk jó volt :D

2018. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mennyivel másabb a csontfog fúrása? Jobban fáj? Egyszer tömtek eddig fogat nekem, 1 tejfogat, az elviselhetően fájt és az tényleg rendesen lyukas volt. Az amúgy tb-s orvos csinálta érzéstelenítő nélkül. A kettő között van különbség? Ha nem félnék a tűtől tényleg kérnék, de így...
2018. febr. 6. 21:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem kellett érzéstelenítő a fogtöméshez. Ha nem vették észre, hogy lyukas a fogad, akkor annyira kicsi a lyuk, hogy bőven elég lesz egy sima tömés.
2018. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Aki lepontozott, nyugodtan tömesse a fogát érzéstelenítő nélkül... De bizony azt néha még érzéstelenítővel is lehet érezni elég kellemetlenül, így igazából nem is értem a kérdést.
2018. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tőlem mindenkinek ment a zöld kéz. Amúgy mikor ti mentetek már fájt is a fogatok vagy érzékeny volt valamire? Nekem még érzékenynek se érzékeny.
2018. febr. 6. 21:55
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt, hogy a fogam nem fájt, de a fúrás igen. Persze az sokkal rosszabb, ha fáj is, akkor több injekciót is szoktam kapni, bár az két darab, rosszul, már szuvasan kinőtt bölcsességfog volt és húzták. :(

Amúgy jól teszed, hogy elmész, még mielőtt elkezdene fájni, nekem mondjuk ez soha nem menne. Mindig elkövetem azt a hibát, hogy csak akkor megyek, amikor már fáj.

2018. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is csak a fogkő miatt mentem mert anyukám kért időpontot, aztán anélkül nem engedtek el, hogy ne adnának tömésre se. Szerencsére lelkiismeretes az orvos és anyukám is figyel mindenki fogára, mert az övé és apukàmé se túl jók, pedig mindent elkövettek, hogy ne romoljon, ilyen a genetika (épített foguk is van, meg gyökérkezelt is, 12 éves húgomnak is van gyökérkezelt, bár az lehet saját hanyagságából is)
2018. febr. 6. 22:13
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Én pl soha nem kértem érzéstelenítőt fúráshoz, valahogy sose fájt pedig már sok fogamat tömték. Az érzéstelenítő kellemetlenebb érzés volt, szerintem egyén függő kinek mi fáj :)
2018. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!