Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok a fogszabályzóról?

Mit gondoltok a fogszabályzóról?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok, nagyon csúnyák a fogaim, de nagyon félek hogy csúna leszek benne, és áhh, nem bírom magam rászedni hogy elmenjek

győzzetek meg lécci


2010. jún. 9. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele. Most 17 éves vagyok és kb egy fél éve van fogszabályzóm. Abszolút meg lehet szokni és nem is olyan csúnya, mint a filmekben.

Nekem pl. rendes fém van, de ha nagyon zavar, kérhetsz porcelánt is, bár az drágább.

Ha rám hallgatsz, akkor még időben elkezeded, hogy gimnáziumban neked legyenek a legszebb fogaid.

Hidd el, ez az 1-1,5 év hamar eltelik és csak arra gondolj, hogy ha leveszik már bátran mosolyoghatsz mindenkire.

Egyébként úgy mellesleg megjegyezném, hogy szerintem az sokkal gázabb, ha valaki mosolyog és össze-vissza állnak a fogai, mint az akinek fogszabályzója van.

2010. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szija:)

Köszönöm szépen...megtudhatom hogy a fém és a procelán fgoszabályzó között mi a külömbség?

2010. jún. 10. 13:11
 3/8 anonim válasza:

szia!

szerintem is menj el, mert így nagyon nagyon szép fogaid lesznek! :)

a különbség pedig, hogy a fém fémből van, rakhatnak bele színes gumit is(nem tudom, mi a pontos neve) és olcsóbb, mint a porcelán, ami csak fehéres, átlátszós lehet. szerintem a fémmel jobban jársz, mert az aranyos, hogyha színes :))

2010. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

[link]

Ezen az oldalon görgess lefele és lilával az van kiírva, hogy 'Braces treatment'.

Itt megláthatod az összes fogszabályzót.

Az első kép a sima fém, a 2. a porcelán (a drót viszont fém, úgyhogy sztem tök mind1), és van belső is, ami ugye egyáltalán nem látszik, de az a legdrágább, és vszínű nehezen is tudnál vele beszélni.

Amúgy írd be a google-be, hogy braces vagy csak simán fogszabályzó :D és ott láthatsz képeket.

2010. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,azthiszem elmegyek

de egy ilyen hátsó fogszabályzóval ténleg nehéz beszélni?

pösze lesz tőleaz ember? ás mennyivel drágább?

puszi,köszönm:)

2010. jún. 10. 22:25
 6/8 anonim válasza:

Nekem is volt fogszabályzóm, most 19 vagyok, 18 éves koromba vették le, azelőtt másfél évig volt fent. Nagyon szépek lettek tőle a fogaim, és ha hiszed ha nem szívem szerint visszatetetném, mert szabályosan hiányzik. Nagyon szerettem, mert különlegesnek éreztem magam.

Szerintem az gázabb, ha valaki pókharapó és igénytelen a fogaira. A fog jobb esetben halálunkig velünk van, ráadásul a szabályozatlan fogak romlandóbbak is.

Remélem meggyőztelek! :)

2010. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek gyerekkorában kellett volna hordania, de nem szerette, cikinek találta. 20 éves korára meg már az lett ciki, hogy nem sorban állnak a fogai, ezért ekkor rakatott fel fogszabályozót, ami ekkor már több mint 600 000 forintjába került... Gondolhatod, hogy szidta magát, hogy miért nem viselte el inkább gyerekkorában. Inkább még most legyél túl rajta, mert később már az lesz ciki, ahogy a fogaid ki fognak nézni, ha most nem viseled... Arról nem is beszélve, hogy keresőképesként a gatyád is rá fog menni-bár gondolom ennek a súlyát még nem érzed, de hidd el, ez is nyomós érv. Ennél jobb indokot nem tudok.
2010. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most is fogszabályzós vagyok, már több, mint 1,5 éve. Nincs vele semmi gondom...
2010. jún. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!