Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Műtét előtt mit lehet enni?

Műtét előtt mit lehet enni?

Figyelt kérdés

Foggyulladásom van, a második antibiotikum kúrán vagyok, és nagyon fáj a fogam, műteni kell. Jelenleg fel van nyitva a fog és nem igazán tudom, hogy mit lehetne enni, hogy ne menjen bele semmi, viszont rágni se nagyon tudok mert fáj. Az antibiotikum miatt pedig muszáj lenne enni valamit.. Hideg levessel próbálkoztam, de két kanál után nem bírtam tovább.

A doktornőt elfelejtettem megkérdezni sajnos, ő meg csak annyit mondott, hogy semmi meleget ne egyek, ne érje meleg a fogam és ne feküdjek rá, jegeljem.


2018. márc. 18. 15:29
 1/1 anonim válasza:
100%

Gondolom a gyökércsatorna zárt maradt vagy legalább van ott egy átmeneti tömés vagy az sem...hmmm.Evés előtt javasolják galacsinnal tömd be, utána meg kiveszed bár lehet lenyeled...

Az dereng, mit NE....tejfélék, magvak, zsíros, olajos, fűszeres ételek, szénsavas italok mind...kerülendőek.


Esetleg ehető májkrém, fonott kalács, pépes ételek, burgonyapüré, almaszósz, palacsinta, ...iható sima víz...ilyesmikkel elkerülöd a további gyulladást elvileg, de mindenki más ugye.


Elvileg a kezeléskor adnak jobb helyeken, ilyen esetekben tájékoztatót, lessed meg, hátha kaptál csak megfeledkeztél róla.

Amúgy, magán esetén nyugodtan csörögj oda telefonon vagy csörögj rá bármely magándokira.

2018. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!