Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Na most kinek higyjek?

Na most kinek higyjek?

Figyelt kérdés

Kezdem felhúzni magam, pedig alapjában véve türelmes ember vagyok. Úgy egy éve elmentem egy magán fogorvoshoz jobb félni, mint megijedni alapon, ő megállapította, hogy 7 db!!! fogam nagyon-nagyon szörnyen lyukas, már-már az utolsó pillanatban mentem, majd szépen sorjában elkezdte betömködni őket. Már csak kettő maradt, állítólag a két legrosszabb állapotban lévő, de azokkal nem hozzá mentem vissza, mert egy darabig érzékenynek éreztem őket kezelés után és nem tetszett - előtte sosem volt ilyen érzésem tömés után. Húztam-halasztottam, fél évre rá egy még drágább kolléga megállapította, hogy jajjh, van 7 db lyukas fogam, majd miután felhomályosítottam, hogy öt tömés most lett elkészítve, előadta, hogy láthatom, hogy el van a szélük színeződve, mind rossz, mind alárohadt, itt a világvége, mindet újra kell tömni. Nagyon meggyőző volt, én viszont úgy döntöttem, nem vagyok hajlandó megint egy vagyont kifizetni.

Legyűrtem az utálatomat és ma elmentem egy sztk-s fogdokihoz. Egyetlen lyukat talált (az állítólagos megmaradt két, iszonyatos életveszélyes szuvasodás helyett), az is akkora volt, hogy csak barázdazárást csinált, azt mondta, a többi rendben van, még fogkövem sincsen, szépen ápolom a fogaimat. Hajlamos vagyok hinni neki, ugyanis semmi fájdalmam, tünetem nincsen, azelőtt sem volt soha. Esküszöm mindjárt megőrülök... ennyire pénzéhes itt mindenki? Egyáltalán lyukasak voltak a fogaim, vagy csak kifúrták őket, mert miért ne? Vagy az sztk-s doki szórakozik? Szerintetek?


2018. márc. 28. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Ezért nem járok dokihoz! Rögtön beteg leszel,és találnak valamit,amit meg kell csinálni. Nem is értem,ha nem volt gondod velük minek mentél el. Főleg fogorvoshoz,és még fizetsz is érte. Én még akkor sem mentem el,ha fájt már,meg nekem is mondtak ezt azt,ez így nem jó,meg gondom lesz,ez volt 8 éve!

Egyébként azért rosszak a fogaid,mert vitaminy hiányod van,olvass utána,az orvosakat meg felejtsd el a pi..ába!

2018. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos szinte mindenhol a pénz az első. Korrekt, tisztességes ember már alig van, ha találkozol véletlenül eggyel, elkezdesz aggódni-tényleg így van ez? Elszoktunk mindentől aminek természetesnek kéne lennie. 2éve volt nálam egy kéményszerelő, ki kellett bélelni a tégla kéményt. 260-at mondott rá, hazajövök melóból, kész a meló. Kérdem akkor mennyi az annyi? Azt mondja 220, mert nem kellett annyit vésni, be tudták húzni a csövet anélkül is. Na ilyet se láttam az elmúlt 30évben.
2018. márc. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
sztk-snak higyj
2018. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem voltak jó fogorvosaim (nem kellett hazudniuk, rosszak voltak a fogaim, eltelt 1-2 év és megint járhattam hónapokig fogorvoshoz), de az utolsó, ami egy költözés miatt, kényszerből lett... Huhh.


Lejött a hidam, ami gond, mert NAGYON csóró voltam. Ő pedig röntgenezett és előadta, hogy a teljes felső fogsoromat ki kell szedni, másfél millión alul ő szóba se áll velem.


Namármost, elhiszem, hogy vannak gondok, ciszták meg romlások meg tudomisén, tegyük fel, hogy tényleg az lenne a tökély megoldás valamilyen szempontból (bár az orvosok érdekesek, némelyik szerint a női mellek levétele a tökély gond nélkül is, ha a családban volt már mellrák, biztos, ami biztos. erről tuti lehet vitatkozni), DE teljesen biztos vagyok benne, hogy nem ez az egyetlen út létezik és a másik az, hogy híd nélkül, 3 foghíjjal kell élnem (mondjuk ez szerinte nem opció, de ha nincs pénzem, nincs pénzem). Egy másik fogorvost tuti meg tudok fűzni, hogy intézze a hidat és hagyjon békén a többivel, de annyira felhúzott és kiakasztott a fogorvos (plusz nincs pénzem), hogy elegem lett a fogorvosokból egy időre. Pedig nekem, ugye, kellenének, bár amióta sok műfogam van, jobb a helyzet.


Bíráltam már felül fogorvosokat úgy is, hogy igazam volt, menthető volt a fog, amire azt mondták, nem az. Fene tudja, de nem akarok minden gondnál fogbeültetést...

Egyes fogorvosokról eleve az a hír járja, hogy csak húzni szeretnek, az nekik könnyebb. Nos, ez a 12. rossz fognál nem poén, de szerintem a másodiknál sem.

2018. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Hát, én nem éppen 8 éves távlatokban gondolkozom a fogaimat illetően, azért elég szépen meghálálják, életemben egyszer volt fájdalmam, az is ínygyulladás miatt, egyébként szépek, erősek, megvan mind, nem kellett még gyökérkezelni sem soha. Én sem járok orvoshoz, csak sajnos a szuvas fog az már nem gyógyul, szóval nem árt elkerülni úgy jó 5 évente ellenőriztetni :) Ezek már mind eleve tömött fogak voltak - gondolom azért jó célpontok -, kamaszkoromban még nem figyeltem ennyire oda és anyám sem etetetett túl egészségesen, majdnem mindet 17 évesen szereztem.


Ó, el sem hiszem, hogy ilyen szerencséd volt, kettes :D Nekünk is inkább az ellenkezőjére van tapasztalatunk, még szerencse, hogy mostanában van pár szaki az ismerőseink között. Kifizetjük nekik, de legalább tudjuk, hogy nem vernek át. Remélhetőleg :D


Igen, azt hiszem, neki fogok. Neki semmi oka rá, hogy becsapjon, a másik kettővel ellentétben. Örülök, hogy rátaláltam, mert aranyos, jó orvos, nem olyan, mint az SZTK-s rémtörténetekben.


Jaj, négyes, sajnálom :( Az nem opció, hogy elutazol valamelyik régi fogdokidhoz? Én komolyan ezt tenném... ez kész vicc.

2018. márc. 29. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!