Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Leforráztam az egyik metszőfog...

Leforráztam az egyik metszőfogamat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pár napja véletlenül nagyon forróra csináltam a kávét és szinte rögtön beleittam ahogy elkészült. Pont úgy sikerült beleinnom, hogy a metszőfogamnak csapódott a forró kávé. Nem látszik semmi nyoma a fogon, de azóta érzek egy kis kellemetlen érzést abban a fogamban. Érzékenynek nem érzékeny semmire, csak a leforrázás után mintha valami apró kellemetlen érzés lenne benne. Érdemes ilyen apró panasszal fogorvoshoz menni, vagy ez elmúlik magától?

2018. ápr. 11. 20:38
 1/5 anonim válasza:
Nem mondanám aprónak, mert fogleforrázásról még interneten sem hallottam életemben. Ha nagyon szar, szerintem mutasd meg (fog)orvosnak. Ha csak kicsit, akkor várhatsz még, hátha elmúlik.
2018. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak egy apró kis kellemetlen érzés van ott azóta, még fájdalomnak sem mondanám. Én úgy gondolom elfog múlni, legalábbis remélem.
2018. ápr. 11. 20:54
 3/5 anonim válasza:

Lehet érdemes lenne megnézetni. Nem a kávétól lett valószínűleg baja, hanem lehet valami a háttérben (kilyukadt, szuvasodás).A hőre való érzékenység (nagyon hideget vagy meleget iszol, eszel) ennek a jele lehet.

Meg amúgy is, ha nincs is gond, megnyugtatod magad és akkor már megnézetheted a fogaid állapotát. Évente 1 ellenőrzés amúgy is javasolt. :)

2018. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
3mas amúgy nagy bölcsességet mond. Nem is értem ez hogy nem jutott eszembe. Inkább nézesd meg szerintem is.
2018. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha leforrázod a fogad, elhal az élő része, az ínyed lesorvad és kirohad a fogad. Szóval figyelj oda mennyire forrón öntesz a pofádba dolgokat.
2018. ápr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!