Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a véleméynetek?

Mi a véleméynetek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam egy fogtömésen, bal alsó 6-os. a lyuk mély volt, közel volt a pulpához. a csávó betömte, azt mondta, ad 70%esélyt, hogy ne legyen gyökérkezelés. ha éjszaka piszkosul elkezd fájni, az rossz jel, mert akkor tuti a gyökérkezelés, ha nem, akkor napról napra javul az esély, hogy megúsztam egy töméssel.


na, este nem hasogatva, de pont annyira fájt, hogy ne tudjak elaludni, bevettem egy cataflamot. szuperül aludtam, reggel felkeltem, egy nyikkanésnyit sem fáj. parázok rendesen, hogy ez akkor a tuti gyógyulás, vagy csak valami vihar előtti csend. szerinetetek?


amúgy baromi furcsa volt éjjel, míg fetrengtem az ágyon, hogy ugye a 6-ost tömték, ehhez képest nekem a bal alsó 2-3-4 fogam fájt, húzott, amiatt nem tudtam aludni. pedig ahhoz hozzá se nyúltak. ez hoy lehet? tapasztalt valaki ilyet?


2018. ápr. 12. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond.

Azért érezted a fájdalmat máshol mert az idegek és a szövetek bántva lettek és oda is sugárzott a fájdalom. Plusz az érzéstelenítő miatt is.

2018. ápr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az idegingerlékenység elektromos változásokkal kapcsolatos, a kisugárzó jelek miatt nem lehet pontosan lokalizálni sokszor a tényleges fogat, ha elmúlt a fájdalom, akkor esély van arra, hogy a tömés gyökérkezelés nélkül is megmarad, legfeljebb az első időben óvatosa kell rágni a fogon, de ehhez a fogideg is idomul és fájdalmatlan lesz.
2018. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2013-ban betömték egy fogamat felül, nagy fogrész hiányzott. Mikor kiment az érzéstelenítő, iszonyúan elkezdett fájni 2-3 órán keresztül, aztán semmi. Pár hét múlva egy repülőút után ismét elkezdett fájdogálni napokig, aztán végleg megszűnt. 1,5 évre rá, ha kívül nyomás érte az arcomat azon a részen, ahol a tömött fogam volt, furcsa érzés volt, mintha a gyökérnél éreztem volna fogást. Elmentem fogorvoshoz, aki javasolta a gyökérkezelést, mert a fogam elhalt. Kihúzattam és kiderült, hogy cisztás lett az elhalás miatt.
2018. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!