Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy lyuk a két első fogam...

Van egy lyuk a két első fogam között, fogszabályzót nem tudnak rá rakni. Nem merek mosolyogni és beszélni, tippek?

Figyelt kérdés

A két első fogam között kb 3mm rés van.Volt éjszakai fogszabim,az nagyjából visszahúzta a helyükre a fogaimat,a 2 elsőt nem tudta.szóval alapjáraton nincs velük baj,de lehetne rajtuk javítani. 2-3 éve elmentünk a fogorvoshoz fogszabályzó ügyében majd elmondta hogy a 2 első fogam között van egy idegszál ami miatt nem lehet fogszabályzót felrakni.Azt mondta,hogy meg lehetne műteni de nagyon nehéz,szájsebész talán megcsinálná,a gyógyulási folyamat+utána rá a fogszabi elég hosszú idő és az eredmény sem garantált.Az ő javaslata az volt hogy 18 éves koromban feltesz 2 foghéjat(azthiszem ez a neve).Utána elmentem 2 másik dokihoz,ugyanezt mondták.

Szóval 18 éves koromig várnom kell amíg be nem fejeződik a csontosodás. Nem tudom hogy bírjam ki ezt a 2 évet(16 vagyok) úgy,hogy pici önbizalmam is legyen. Itt gimibe már annyira nem,de általánosba nap mint nap megkaptam a beszólásokat emiatt.Szép,csinos lánynak tartanak,rengeteget sportolok,de egyszerűen borzasztó azt látni mikor pl bemutatkozol valakinek akinek elsőre szimpi vagy majd megszólalsz és ránéz a fogaidra..rengeteg fiú megnéz nap mint nap de tudom milyen visszataszító az ilyen undorító fogsor mint az enyém.Nehezen barátkoznak velem ahogy nekem is nehezemre esik barátkozni tele gátlásokkal. De nem szeretném úgy végigjárni a gimit hogy gátlásokkal teli,visszahúzódó életet éltem közbe.Ha elkezdek mosolyogni a tükörbe,rámjön a hányinger és a sírógörcs ha rágondolok erre az egészre..Az,hogy nevetéskor oda rakom a számhoz a kezemet az szinte megszokottá vált.A szüleim mondják,hogy nem vészes,nyilván az ő szemükkel nem. Van valami tippetek hogy hogyan lehetne kicsi önbizalmam beszéd és mosolygás közben? Válaszokat előre is köszönöm.(16/L)



2018. ápr. 13. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem olyan borzasztó ez mint amilyennek gondolod. Minden tininek van valami baja magával. Neked ez jutott. Legalább van egy okod, hogy ne a szépségeddel akarj érvényesülni, ennek később hasznát veszed (főleg ha tanulsz). Nem 1 ismerősöm van hasonló adottsággal, 50 évesen is hibátlan a foguk. Nekem a sűrű fogaimat már 20 évesen javítani kellett.

Ha jól megnézed Szili Katalinnak is ilyen a fogsora.

Volt kolleganőm akinek meg előre álló fogai voltak (kapa fog), szerintem az csúnyább. Egyszercsak kihúzatta és pótlást csináltatott magának. De ahhoz a mellette levő egészséges fogakat is le kellett csiszolni, hogy a hidat fel tudják ragasztani.

Kétségtalen, hogy modellnak ne menj, de bármi más lehetsz még. Fel a fejjel!

2018. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem az a fő baj, hogy ott a rés a fogaid között, hanem az, hogy azt gondolod, hogy emiatt esélytelen vagy. Beszélj egy pszichológussal mindenképpen. Ha van iskolapszichológus, a legegyszerűbb ha őt felkeresed.

2018. ápr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!