Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Több mint egy éve fáj a bal...

Több mint egy éve fáj a bal felső hatos bölcsességfogam? Egy kis pukli is van, ahova bemegy az étel.

Figyelt kérdés
Egyàltalán nincs kint még.
2018. ápr. 15. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
a bölcsességfog a 8. fog arra gondolsz?
2018. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyolcas, bocs, igen.
2018. ápr. 15. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha panaszod van érdemes panorámaröntgent csináltatni, mi a helyzet vele. Ha fekszik, ki kell műteni mert károsíthatja, tolhatja a hetest.
2018. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ilyet hol csinálnak? Körzeti gondolom nem.

Hát gondolom fekszik, mert a puklinál, oldalt akar kitörni.

2018. ápr. 15. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb rendelőben van.
2018. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amelyik körzethez tartozol, megmutatod a fogszakorvosnak, ő pedig esélyesen kórházba, szájsebészetre utal be téged. Sokszor alig jár kellemetlenséggel a szájsebészet ahhoz képest, mint ha fogorvos csinálja, szokványos eszközökkel. Bár nekem még nem vágtak fel ínyt, neked viszont lehet, hogy fognak, kivéve, ha már legalább a fele kint van bölcsességfogadnak (de ezt majd a doki eldönti).


Orvosa is válogatja. Javaslom, jelezd, hogy ha neked megfelelő, hogy lassan végi, de evvel kisebb fájdalmat okozva, akkor kérheted azt, de legalábbis próbáld megkérni. Van, aki alapból így szokott eljárni, de szájsebészeten az is előfordul, hogy gyorsan "kitépik", bár azt se fájdalmasabb, mint "körzeti" fogorvosnál, szóval kissé kellemetlen tud lenni, ha gyorsan végzi.


Nekem kb 5 percig feszítette speckó eszközökkel az egyik szájsebész az egyik esetben, és szinte semmit nem éreztem, mégis szépen kiszedte a törött fogat.


Nyilván bármi módon kezelnek, kapsz érzéstelenítő injekciót, de szokványos eszközök esetén akkor is fájhat, igaz, ez attól is függ, hogy van-e a kezelendő fogion gyulladás, vagy sem.


A szájsebészek rendelkeznek speciális eszközökkel, míg a tb-s fogdokik általában nem.

2018. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy tb alapon fognak beutalni téged szájsebészetre, én is így voltam. Kivéve, ha fizetni akarsz tízezreket, magánpraxisúnál.
2018. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!