Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem húzzák ki a fogam?

Miért nem húzzák ki a fogam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb 7-8 éve keseríti meg az életem egyetlen egy kiálló fog. Fogszabályzóra nincs pénzem és semmi humorom évekig abban virítani. Több maszek fogorvost kérdeztem ,hogy ki húznák-e és a helyére egy porcelán (vagy nem tudom milyen fogak vannak igazából) fogat tennének. A válasz természetesen nemleges volt mert hogy jó fogat nem húznak ki. Na de kérdem én ha fizetek érte nem tök mindegy? Hol találhatnék olyan orvost aki a kérésemnek eleget is tenne? Nagyjából milyen árban lehetne egy fogat pótolni? Előre is köszi a választ . Remélem véget vethetek ennek a "rémálomnak"


2018. máj. 6. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehol. Nem így működik a dolog.
2018. máj. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sehol nem fogják kihúzni.

Nekem volt egy fogam ami tönkrement, az orvos kérésem ellenére sem húzta ki, betömte. Aztán pár évvel később gyökérkezelték (még mindig nem húzták ki). Négy évvel később pedig letört a fele, akkor már muszáj volt kivenniük. Azt nem értem, még mindig, hogy mi értelme volt bent hagyni. Csomó tortúrától és fájdalomtól megkíméltek volna. Ez az EÜ rendszer, azt csinál az orvos amit akar, a betegnek meg tűrnie kell.

2018. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fogszabályzóra nincs pénzed, arra se lesz, hogy egy fogorvost szakmai hiba elkövetésére bírj rá, arra meg pláne, hogy porcelán, vagy cirkónium implantátumot tetess be!
2018. máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fog az emberi szervezet része. Persze lehet pótolni (nem minden esetben!), de valójában még a legmodernebb implantátum sem tudja visszaadni azt a garantált gyökér és alveolus struktúrát, ami egy valódi fognál természetes (az őssejtes pótlásoktól meg még mindig messze vagyunk).

Hacsak nem egy nélkülözhető bölcsességfogról van szó, akkor a hiányzó fogat mindenképp pótolni kell. A foghiánytól elvándorolnak/bedőlnek a szomszédos fogak, változik a terhelésük, a rendellenes kopás miatt érzékennyé válnak és begyulladhatnak. Tulajdonképpen egy olyan folyamat kezdődik el vele, ami sokkal több pénzbe és fájdalomba kerülhet, mint egy fogszabályzó vagy akár egy gyökérkezelés.

Ezen kívül az OEP csak az egészség megőrzése érdekében tett tevékenységekért fizet, egy menthető fog kihúzásáért nem. Ugyanúgy a kisujjadat sem fogják leamputálni, csak mert te azt szeretnéd. De a mellimplantátumot sem az adófizetők pénzéből fogják állni - bármennyire is ez is az egészségügyi szakmákhoz tartozik. (Persze vannak kiskapuk: pl. lehet életbevágóan fontos akár egy plasztikai implantátum beültetése.) Ugyanezt az irányelvet egy tisztességes magánrendelés is követi - a kevésbé tisztességes pedig számít rá hogy a foghúzás után majd jössz implantálni és pótoltatni.

2018. máj. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Fú de buta vagy. Fogalmad sincs az anatómiáról. Ha kihúznak egy fogat akkor annak a helyére mindenképp kell mert a környező fogaidnak is annyi lesz nem beszélve arról hogy a csont a fog helyén teljesen elvékonyodik/elsorvad.

Próbáld meg elfogadni az a kiállófogat ha nincs pénzed.

2018. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!