Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam, ki húzzák?

Letört a fogam, ki húzzák?

Figyelt kérdés
Történt egy olyan, hogy letört a bal alsó ötös fogam eleje. Tehát elöl már nincs is fog úgymond, az ínyemig tört... na, nekem most nincs pénzem koronát készíttetni, sem más eljárásra pénzem... a foghúzás meg ugyebár TB-re ingyenes. Ha nem tudom elvállalni a fentebb említett variációt, akkor ugye kihúzzák? :(
2015. szept. 23. 13:31
 1/7 anonim válasza:
Vagy kihúzzák vagy ha amúgy nem fáj és nem tört be gyökérig úgy is hagyhatod.
2015. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez a fogam már tömve volt. Várható volt a szuvasodás miatt, hogy bármelyik pillanatban letörhet. Most éles a széle, és a tömés is látszik rendesen. Ilyenkor mit tegyek? :)
2015. szept. 23. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy gyökérkezelik.


A húzás tb-re akkor ingyenes, ha fáj a fog, gyulladt.

A gyökérkezelés meg ingyenes, igaz, fehér töméssel.

2015. szept. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a letört résszel mit kezdenek? Főleg hogy már a háromnegyede meg sincs a fogamnak...
2015. szept. 23. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem lehet vele kezdeni, huzasd ki. Persze meg lehet csináltatni jó sok pénzért csappal, és koronával.
2015. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem lehet vele kezdeni, tényleg húzatni kell. Most a legrosszabb, amit tehetsz, hogy tétlen maradsz! Ez akkor is komoly problémákat fog okozni, ha sikeresen gyökérkezelt és itt nem arra gondolok, hogy rekord sebességgel kezd el rothadni, elfeketedik, szaga lesz és esztétikailag is gyász - hanem közvetett fájdalmat fog okozni az "ínyeden keresztül". ;D
2015. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, most megmentették, gyökérkezelni se kellett :P
2015. szept. 27. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!