Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a fogamat, mit tegyek?

Kihúzták a fogamat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap húzták ki a fogamat bal oldalt, hátul. Nagyon mély gyökerű volt. A fogorvosom nem mondott semmit, csak annyit, hogy tartsam bent a gézt 20 percig. Tegnap egy pohár vizet ittam, nem ettem semmit, ma pedig ettem két tányér levest és próbálok minél többet inni. Reggel óta iszonyatosan fáj a fejem, és ahogy mozgok, úgy jobban elkezd, illetve szédülök, nagyon gyengének érzem magam.


Azt tudom, hogy nem fogyaszthatok tejterméket pár napig. Magvas, morzsás termékeket meddig nem fogyaszthatok? Mikor mossak fogat? Anyukám mondta, hogy 2 napig ne mossak, de már nagyon zavar. Hogy mossam a fogamat? Mikor sportolhatok leghamarabb? Csütörtökön 20 km-es biciklitúrára indulnék, baj lenne? Tortát a hétvégén ehetek, édességeket? Meghívtak szülinapra és szeretnék fogyasztani tortát. Mennyi idő, míg begyógyul annyira a seb, hogy nyugodtan ehessek, akár azon az oldalon is?


A válaszokat előre is köszönöm! Fontos lenne!



2018. máj. 8. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fogat óvatosan moshatsz úgy, hogy azt a részt kikerülöd a fogkefével, és öblíteni is óvatosan öblítesz. (Ne zubogtasd erősen). Finoman öblíthetsz hígított phlogosolos oldattal (ez egy torok- és szájfertőtlenítő, nem túl drága, patikában lehet kapni, a használati utasításban benne van a hígítás.) Az ételekkel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni. Talán annyit, hogy ha fagyit kívánsz, tejmentes ízesített jégkásával helyettesítheted. A biciklitúra messze van az otthonodtól és ottalvós? Ha csak egynapos, nem ottalvós és addig nem lázasodsz be és elkezd javulni az állapotod, akkor talán megkockáztathatod, hogy elmenj, egyébként ne!
2018. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző voltam: ne mentolos fogkrémet használj, hanem enyhe gyógynövényest, esetleg olyant, amilyent érzékeny fogakra vagy vérző ínyre ajánlanak.
2018. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon óvatosan megmostam a másik oldalt, a kihúzott fog oldalán pedig párszor sikáltam meg, és elkezdett fájni körülötte és a kihúzott fog. A fejfájás, szédülés és gyengeség mitől lehet? Bár leginkább a fejfájás irritál.

Igen, messze van az otthonomtól, de a túrának a végéhez közel lakik a mamám, szóval ott tudnék aludni.

2018. máj. 8. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Tegnap is kaptál rá válaszokat.


1. fejfájás, de akár egy szájzár is normális pár napig, főleg, mert mélyen ült a fog - szedjél 2-3 napig gyulladáscsökkentőt, ez amúgy sem árt

2. mossad nyugodtan, de öblíteni, szívogatni és köpni nem szabad!

3. azt a 20km-t felejtsd el, vagy kockáztatod, hogy ismét bevérzik a seb és ki kell kaparni

4. szombaton már ehetsz tortát nyugodtan és varratszedésig - de legalább egy hétig - a másik oldalon rágj

2018. máj. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hétvégén utaznom kéne busszal a szülinapi partira, 30-35 perces az út. Azzal mehetek pénteken?

Nem varrták össze a helyét.

2018. máj. 9. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Foghúzás után pár napig szerencsésebb a pépes étel amit nem kell rágni. Használhatnál szájvizet is, a patikában tudnak segíteni a kiválasztásban. Jobb mintha fogkefével csutakolod, dörzsölve ezzel a friss sebet. Gyulladáscsökkentő a hideg kamillateával öblögetésis. Étkezés után helyes lenne mindig öblögetni, nehogy morzsa szoruljon a sebbe. Ha nincs komplikáció akkor 1 hét alatt be szokott gyógyulni
2018. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy nyugodtan ehetek szinte bármit, ezért tegnap ettem kolbászt, virslit, muffin-t, kenyeret és levest, illetve a benne lévő főtt krumpli, répa és tésztát. Este pedig mostam fogat. Úgy tűnik eddig nincs semmi baja. Tényleg lehet enni, vagy kerüljem, mert baj lehet belőle?
2018. máj. 10. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!