Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon fiatalon lett műfogsora?

Figyelt kérdés
21 vagyok és teljes műfogsorom lesz.Nagyon nehezen tudom elfogadni. Ti hogy éltétek meg??
2018. máj. 15. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Hú, arra gondolsz, hogy egy darab fogad sincsen? Mi történt?
2018. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 30 évesen az összes fogam korona meg híd volt, igaz fix, nem kivehetős. Akkor nagyon megviselt. 40 évesen meg volt 2 infarktusom, amibe majdnem bele is haltam, így más színben tűnnek a dolgok, már nem zavar a foghíd. Sokkal jobb, mint halottnak lenni. Tudom, hogy nem pont ezekre az infókra volt szükséged, csak arra akartam rávilágítani, hogy nem minden fekete-fehér.
2018. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sehogy nem éltem meg, a betegségem miatti kezelés tönkretette a fogaimat, de örülök, hogy egyáltalán életben maradtam.


25 évig semmi bajuk nem volt, pár tömésen kívül, kaptam a kemot és másfél év alatt teljesen tönkrementek. Törnek, folyamatosan fájnak.

Leszarom, kiszedetem, megcsináltatom, és nem érdekel, hogy mű lesz egy részük :) Legalább nem fognak fájni többé.

2018. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyira rosszak hogy ki kellett húzni mindet.Be voltak gyulladva meg romlott volt mind. Állandóan fájtak. Azt mondta a doki hogy genetika sajnos. :( Most várom hogy kész legyen a protézisem.
2018. máj. 15. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Senki sem fogja tudni rajtad kívül, hogy nem igaziak a fogaid!

(kivéve családtagokat, barátokat)


már elég modern a fogászat is.

nekem is most kitört az egyik első fogam és gyökércsapos fogpótlás lesz ami 35e ft de inkább anyagilag visel meg mint sem pszichésen.


Lehetne ezerszer rosszabb is, lehetnék rákos és járhatnék kemóra, lehetnék tolószékes mert le kellett vágni a lábaim stb stb...

Ezeknél ezerszer jobb a rossz fog, akár milyen hülyén hangzik!

Nem halsz bele... kellemetlen de túl leszel rajta aztán pár év múlva meg már emlékezni sem fogsz rá, míg ha tolószékes lennél akkor életed végéig így kellene élned!

2018. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért ne hasonlítsuk már össze azt, hogy vkinek kitörik egyetlen egy foga, amibe csapot kell tenni és rá egy koronát azzal az állapottal, hogy vki 21 évesen teljesen fogatlanná válik. Nem is említhető egy napon sem a 2. Engem sem viselne meg pszichésen, pláne ha trauma miatt kellene 1 azaz egy fogat pótolni, hát bakker, nem is értem mit akar vki egy ilyen szituációban közölni. Ez olyan, mintha vki kérdezné, hogy hogyan leehet végtagok nélkül élni, mert egy balesetben elveszítette őket, más meg idejönne, hogy őt is megviselte, mikor eltörte a kislábujját.


Nagyon sajnálom kérdező, bele se tudok gondolni, hogy milyen lehet ennyi idősen. Biztosan van vmi szisztémás betegséged, vagy elváltozásod (pl dentingogenezis imperfecta - a dentinállomány alulfejlettsége), aminek a talaján elveszítetted a fogaid, szeretném hinni, hogy azért ennyire nem hanyagolja el egy szemmel láthatóan értelmes ember a fogait (sajnos sokan igen, de azokat nem különösebben érdekli, hogy mi van a szájukban).

Modern fogászat ide vagy oda, azért egy teljes kivehető pótlással más lesz az életed. Egyrészről nem lesz mindig bent, pl éjszaka, nyilván ha lesz egy párod, akkor ott nehéz lesz ezzel a ténnyel megküzdeni. Másrészről a fogaid elvesztésével elsorvad a csontod és egy csomó fiziológiás folyamat eredményeként megváltozik az arcprofilod. Ezt hívják banyaarcnak. Úgyhogy ne haragudj, nem tudlak megnyugtatni, hogy minden rendben van, mert nincsen egyáltalán, ez nagyon komolyan meg fog viselni téged pszichésen teljesen nyilvánvaló és érthető okokból. Ami talán jobb megoldás lehet, ha gyűjtögetsz jó sok pénzt és implantátumokat helyeztedsz be, de sajnos ezt még azelőtt kell, mielőtt lesorvadva a fogmedernyúlvány része az állcsontodnak, mert utána nem lesz elég hely a csavaroknak, csontot pótolni meg nem lehet minden esetben (pl ilyenben biztosan nem), arról nem is beszélve, hogy a különböző csontpótlóknak a grammja drágább az aranynál.

2018. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jajj jól el szomorÍtottál. :(
2018. máj. 15. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de ezekről jobb ha tudsz, hogy tudj időben lépni, ha van rá lehetőséged. Nem akarlak illúziókba sem ringatni, hiszen ez igenis egy nagyon komoly dolog, ha vki teljesen fogatlanná válik ilyen fiatalon.
2018. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!