Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a fenéért fájhat még...

Mi a fenéért fájhat még mindig a fogam?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm aki elolvassa és próbál tanácsot adni!


Másfél hónapja kezdett sajogni a mélyen tömött alsó 5-ös fogam. Egyből elmentem a területileg illetékes fogorvoshoz, hogy megelőzzem a nagyobb bajt. Kopogtatták, hideget raktak rá, ezekre egyikre sem reagált igazán a fog, ezért azt mondták nem nyúlnak hozzá.


Viszont továbbra is sajgott, kifejezetten az a fogam. Egy hónapig bírtam, kétnaponta gyógyszereztem magam közben.Visszamentem, ismét kopogtatták, erre megint semmi, a sajgás állandó, de ingerekre nem rosszabbodott ezért ismét elküldtek. Rá két napra alig tudtam aludni annyira erős lett a fájdalom, de nem lüktetett továbbra sem "csak" fájt maga a fog. Megelégeltem, elmentem magánúton egy fogorvoshoz, aki elkezdte gyökérkezelni az adott fogat. Második alkalommal tisztogatta a gyökércsatornát, de ekkor is még két injekció kellett hozzá. Ami érdekes, és mondtam is neki, hogy hiába az injekciók, folyamatosan sajgott kezelés közben a fogam, de nem attól amit csinált, azt nem is éreztem kivéve mikor a gyökércsúcsig ért a tűvel, az borzalmas volt.


Hazafelé még két injekció bennem volt, akkor is fájt. A fogorvos azt mondta nem érti, maximum legközelebb is csak gyógyszert cserél benne.


Ami a legrosszabb, hogy érdemi javulás a kezelés megkezdése óta sem történt. Ezzel fekszem, ezzel kelek, hogy fáj a fogam, és próbálok 1-1 napot kihúzni úgy, hogy ne vegyek be gyógyszert mert már sokallom hogy lassan két hónapja bogyókkal tömöm magam.


Gondoltam az ínyemre, de azt csak látták volna valamelyik helyen ha azzal van a probléma..

El vagyok keseredve, az orvosok széttárják a kezüket én meg folyamatos fájdalomban vagyok ami kihat a mindennapjaimra.


A kérdésem... merre tovább, ti mit tennétek?

Köszönöm még egyszer aki végigolvasta, kicsit hosszú lett...


28/N



2018. máj. 21. 13:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Köszi annak aki privátban lenyomorékozott, és azt kívánta essen ki az összes fogam, jót nevettem rajtad:))
2018. máj. 21. 13:14
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem 9 alkalom kellett hogy kikezeljék normálisan, szerintem a doki rossz volt mert a mostani 2 kezelés alatt megcsinálta. Az előző dokimmal kb a 4. alkalommal nem fájt már. Amég gyulladásba van igazából nem sokat ér a szuri én is éreztem.
2018. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaa és a tanácsom az hogy kérj ki még egy fogorvos véleményét, meséld el neki mindezt.
2018. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi..

Igen lehet kérek másodvéleményt, igazából nekem az a "nem értem miért fáj már nem kéne" mondat kicsit elvette a bizalmam.


Ja és készült röntgen is, azon nem látszott semmi probléma a foggal illetve azt mondta kezelés közben sem látott gyulladást.

2018. máj. 21. 13:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy jön a bölcsesség fogad, és mivel nincs helye, nyomja a fogaidat? Talán ezért nem volt érzékeny kopogtatásra. Ha a mély tömés miatt elhalt volna a fogad, amiért gyökér kezelni kellett, kopogtatásra jelzett volna. A hidegre nem.
2018. máj. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Röntgen készült róla? Azon esetleg látszódna valami: gyökércsúcsi ciszta, esetleg törés/repedés a fogon.

Ha azonban nem a fog okozza a problémát, például egy idegbecsípődés (a főidegnek pont az ötös fog alatt van egy nyílása ami kivezet az állcsontból), akkor azt nagyon pontosan meg kell határozni. Az állcsonttal kapcsolatos kezelések szinte mind elég radikálisak: csontot kell bontani, az idegekre odafigyelni, szükség esetén csontot pótolni... Csak úgy találomra nem lehet nekiállni, de a gyökérkezelés egy jó köztes megoldás lehet. Ha ez nem oldja meg a problémát, nagy eséllyel a foghúzás sem segítene (ha valóban nem fog eredetű a probléma). Ezen kívül ha a két dimenziós röntgenen nem látszik elváltozás, akkor érdemes lenne egy CBCT-t csináltatni (szájsebészeti klinikákon, többrendelős fogászatokon biztos hogy van) - ezen 3D-s képet lehet kapni az adott fogról, illetve állcsontról.

Sok sikert és jobbulást!

2018. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi, lehet hogy jó a meglátásod, mert készült már 3D panoráma a fogaimról, az alsók be vannak ékelődve az előttük lévő fogba, konkrétan ezen az oldalon ahol ez a fog van rajta van az idegen a bölcsességfogam de épp ezért nem akarnak hozzányúlni..


Viszont ezt a fogorvos is tudja, és még nem mondta hogy ez okozzhatná a problémát..

2018. máj. 21. 13:32
 8/11 anonim ***** válasza:
#4 nekem is mondta végig hogy de hát már nem értem hogy miért fáj stb.. Lehet hogy más a baj de velem ez történt.
2018. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyit szenvedsz vele.


Amennyiben ekkora fájdalmakat okoz és még mindig nem múlt el, akkor keresni kell egy harmadik fogorvost is.

Elmondani, hogy mi a probléma és hátha tud segíteni.


Gyökérkezelés után pár napon belül megkéne szűnnie a fájdalomnak.

2018. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. A panoráma röntgen az más. Az ugyanúgy simán csak 2D-s képet tud mutatni. CBCT-vel konkrétan körbe lehet nézni az adott fogon minden irányban 360 fokban.
2018. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!