Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet fém fogakat csináltatni?

Lehet fém fogakat csináltatni?

Figyelt kérdés

Vagyis lehet valami fém vagy porcelán vagy valami anyagból fogakat csináltatni?


Mert az első pár fogam elkezdett átlátszó lenni vagy is gyenge lett ott a fogam! (Egyébként a fogorvos megállapította hogy nagyon puha a fogam egyébként is!)


Szóval lehet olyat csináltatni hogy ki húzzák a fogaimat és fém vagy valamilyen fogat tesznek be?



#egészség #Fog kihúzás #Fém fogak #Vas fogak
2018. máj. 21. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztosan, régen aki megtehette, annak aranyfoga volt. Ma már csak a rappereknek és a sittes cigányoknak.
2018. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Biztosan hallottál már a műfogsor fogalmáról. Nem csak időseknek lehet, hanem fiatal korban is, ha szükséges. Csak gyűjts rá pénzt, mert nem olcsó. Próbáld a saját fogaidat megtartani, amíg lehet. De majd a fogorvosod elmondja, ha erre kerül a sor.

2018. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha maga a fog gyenge de a gyökér jó akkor gyökércsapos fogpótlással lehet szépen cserélgetni a fogakat :)


Annak darabja 30-35e ft.

2018. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden fogpótlásnak fém az alapanyaga, amit régen nem vontak be fehér zománcréteggel és csillogó sötét szürke fém színű volt (vipla). Tehetősebbek ezt fogászati aranyból csináltatták, hátránya az volt, hogy az arany viszonylag puha fém és könnyebben kopott. Mindkét esetben többnyire u.n. koronát alkalmaztak, amikor a meglevő fogat lecsiszolták és a ragasztóval megtöltött fém koronát, mint egy hüvelyt ráhúzták a fog csonkra. Ha hiányzott 1-2 fog akkor azt áthidalták és a hézag melletti fogakra húzták a fém koronákat, amelyeket a híd kötött össze. Ma már fogszínű zománcréteggel vonják be ezeket a műfogakat, így természetes hatást keltenek.
2018. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2018. máj. 21. 18:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ahogy most látom a fogaim állapota elég gyorsan romlik mivel elkezdtek kis darabok letöredezni a fogaimból.Elég durva.
2018. máj. 21. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat: ritka az olyan ember akinek megmaradnak a fogai öreg korára is...


faterom 68 éves, 1 tömött 1 húzott foga van :D

na én sajna nem az ő fogait örököltem :)


30 vagyok de nem valami jók, pár hete tört le a kis metszőfogam (minden metszőfogam gyökérkezelt, az meg ugye előbb utóbb elgyengül)


Minden csak pénz kérdése!

Ha milliomos lennék akkor tuti altatásban kihúzatnám őket majd titáncsapos megoldással olyan műfogsort tetetnék fel alulra-felülre, hogy csak na!

Életem végéig lelenne vele a gond! nem romlanak nem törnek le csupán 1-2 millióba kerül :)


(majdnem minden korosabb színésznek ilyenje van)

2018. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"

Ha ez megnyugtat: ritka az olyan ember akinek megmaradnak a fogai öreg korára is...



faterom 68 éves, 1 tömött 1 húzott foga van :D


na én sajna nem az ő fogait örököltem :)



30 vagyok de nem valami jók, pár hete tört le a kis metszőfogam (minden metszőfogam gyökérkezelt, az meg ugye előbb utóbb elgyengül)



Minden csak pénz kérdése!


Ha milliomos lennék akkor tuti altatásban kihúzatnám őket majd titáncsapos megoldással olyan műfogsort tetetnék fel alulra-felülre, hogy csak na!


Életem végéig lelenne vele a gond! nem romlanak nem törnek le csupán 1-2 millióba kerül :)



(majdnem minden korosabb színésznek ilyenje van)"


Ez mind szép és jó de én még csak 16-18 év között vagyok és már nagyon rossz állapotban vannak a fogaim.És akkor mi lesz még 10-15 év múlva a fogaimmal.(Ha nem csinálok vele semmit.)

2018. máj. 21. 19:32
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és már asszem 2-3 tömött fogam van.
2018. máj. 21. 19:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A műgyökérrel az a gond, hogy ha nem teljesen oké a szájhigiénéd, az is be tud gyulladni (mármint körülötte elfertőződik), és akkor ott vagy, ahol a part szakad. Szóval a szájápolást egyelőre nem nagyon lehet megúszni.

2018. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!