Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy milyet és menniyért...

Hogy milyet és menniyért tudnék magamnak szép fogakat csináltatni? Nagyon rosszak a fogaim, pedig csak 25 vagyok.

Figyelt kérdés

Sajnos családi örökség,napi 2-3 fogmosás ellenére már tizenéves koromtól romlanak a fogam,de menthetetlenül.

Hátul még nem is érdekeltek annyira,nem fájósak legalább,de lyukasak,letörtek,ami tömve volt,kiesett,stb.

De most az első is kezd romlani.

Két baj van:rettegek a fogorvostól és nincs igazán pénzem sem sok.

Mi lenne a megoldás?

A félelmet még le is győzöm,de többszázezrem nincs.



2013. márc. 18. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Így nehéz konkrét árakat írni. Nagyban függ a fogaid állapotától. A családtagjaidnak hány éves korukra hullott ki mindegyik foguk?

Talán ha privátban küldenél képet a fogaidról, tudnék írni neked árakat. Ha nem akarsz képet küldeni, keress egyet a neten, hogy a tiéd mire hasonlít.

2013. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Egy képet tudsz feltölteni hogy lássuk a helyzetet?
2013. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

reggel toltok fel kepet,csinaltam,csak mobilrol vagyok most


De szolok elore,gusztustalan,also elol levo 10 fogamon kivul mind rohad

2013. márc. 18. 21:56
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagymamamnak kiveheto foga van miota eszem tudom,kb 40 eves koratol

Anyamnak kb 25 evesen romlottak nagyon terhesseg alatt,majd 35 evesen mikor ocsemet szulte,sok kihullott,45 sincs es ep foga nincs mar elol sem


Annyi,hogy gyerekkent nem foglalkoztak velem,lefekvesre csoki a fgmosas helyett,mire 15 evesen rajottem,hogy ez nem oke,ar romlottak voltak.

Tobbet betomettem,18 alaty meg ingyen volt,de azok mind kiperegtek,hiaba vigyaztam rajuk:(

2013. márc. 18. 21:59
 5/10 A kérdező kommentje:
2013. márc. 19. 11:15
 6/10 A kérdező kommentje:

alul az első 10 ami nagyjából jó,felül a két szemfogam jó.

A szemfog melletti csunya az tömött volt,sajnos kiesett a tömés elég hamar,amik a szemfog mellett nincsenek szintén tömés után kiesett a tömés,majd mivel túl szét lett fúrva,igy letört a fog is,majd kiesett.

A fényképen nem látszik,a felső elül levő egyik fogamról a zománc lement

[link]

azon kb ilyen kezd lenni,bár még fehér

Sárgának nem sárgák a fogaim,az a telefon fényképezője és a lámpafény inkább.

Az egyetlen ami nem zavar,hogy az első két fogam szét áll.

2013. márc. 19. 11:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Elől, szemből tudsz képet rakni? Rendszeresen mosol mostanában is fogat? Férfi vagy nő vagy?
2013. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Munkahelyen vagyok,nem tudok képet csinálni,de előle az alsók jók,felül az egyik jó, a másik tömendő.


De ahogy nézem,nekem ehhez már implantátum kell,kb mint itt az elsőnél

[link]


Nő vagyok,írtam hogy rendszeres fogmosás ellenére mennek tönkre a fogaim,sokáig signallal mostam,aztán paradontax,mostanában sensodyne.

2013. márc. 19. 12:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de nekem sokkal kevesebb problémám volt,és annak a helyrehozása is több mint 350ezer volt tavaly.Két fogamat kelett implantátummal pótolni,egyet gyökérkezelni és vagy 6-7-et tömni/töméscserézni(2 inlay,többi sima).Először is kéne csináltatni panorámaröntgent,hogy melyik fog menthető még a letörtek közül,sanszos hogy párat gyökérkezelni is kell,a kis szuvasodásokat csak tömni.
2013. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk (Bp XI. ker) van egy egyházi fogászat, ahol kerületi lakosoknak ingyenes fogászati ellátást nyújtanak. Gondolom implantátum, korona és társai nem szerepelnek ebben, de az alap kezelések ingyenesek. Nézd meg, hogy ahol te laksz, van e ilyesmi. Sokszor mi is oda megyünk, nem azért, mert ingyenes, hanem mert nagyon aranyos és ügyes a hölgy, aki ott van.

2014. okt. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!