Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fog begyullad, elhal, és...

A fog begyullad, elhal, és végül elfertőződik? Ebben a sorrendben? (Gyökérkezelés)

Figyelt kérdés
2018. máj. 22. 18:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Rájöttem, már a gyulladás is bakteriális fertőzés miatt következik be, az elhalás után továbbfertőződik.
2018. máj. 22. 18:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Most vagyok túl 2 gyökkezelésen és 1 bölcsességfog műtéten. Mindhárom alkalommal, ahogy fúrták a fogat, azt vettem észre, hogy nagyon kellemetlen bűz szabadult fel. Tehát a szuvas fogak belseje is rothad, vagyis tele van baktériumokkal. A fogak belseje kapcsolatban áll az egész keringéssel, és a baktériumok átjárnak a gyökéren keresztül, a szervezetnek meg folyamatosan ellenanyagot kell odaküldeni.


Tehát amíg fennáll ez az állapot, addig a fog belseje gyulladást okoz a gyökérnél (a gyulladás a szervezet immunválasza). Fertőzés csak akkor lehet, ha az immunrendszer gyenge. Ha nincs kezelve sokáig a fog, akkor sem feltétlenül fertőződik el, csak krónikus gyulladás alakul ki, mert a belsejében továbbra is rothadt anyag van. Miután kitisztítják a belsejét, egy idő után elmúlik.

2018. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ha már baktérium van a fogban, az már önmagában fertőzést jelent, nem? Erre a válasz a gyulladás.
2018. máj. 22. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elfertőződés alatt nem tudom mit értesz.


Az a sorrend hogy szuvasodás, fogbélgyulladás, elhal a fog, a fog környezetébe terjed a gyulladás (gyökérhártya, csont).

2018. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!