Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Törött frontfogra fogszabályzó?

Törött frontfogra fogszabályzó?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék fogszabályzót, viszont egy baleset miatt egy éve letört az egyik frontfogam kb. fele. Természetesen pótolva lett, viszont nem tudom hogy így lehetséges-e fogszabályzót felrakatni.

Valakinek van ezzel tapasztalata, vagy rakatott-e korábban letört fogra fogszabit?



2018. máj. 26. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az orvosod (fogszabályzós szakorvos) el tudja dönteni maga is, hogy hogyan csinálna meg egy ilyen esetet. Illetve pontosabban ez az ő feladata lenne megítélni hogy alkalmas-e rá a fog vagy nem. Általában egyébként nem okoz gondot. Persze módosíthatja a kezelési tervet úgy hogy kisebb erővel dolgoznak és hosszabb ideig.
2018. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak élpótlás kellett, vagy korona van rajta?


Mikor az enyém tört le, azt mondta az orvos, hogy nem pótolja ki (nem sérült meg az ideg szerencsére), hanem előbb fogszabályozás (csak éjszakai kellett), és majd utána. Mert a fogszabályozótól véletlen lepattanhatna a kipótolt rész. A tesóm ugyanígy járt, neki állandó fogszabályozó kellett, de csak utána csinálták meg az élpótlást.


Szóval ha nem koronás, akkor biztos lehet, max utána újra kell csinálni a pótlást. Ha korona van rajta, esetleg gyökérkezelt, akkor passz, de szerintem akkor is lehet.

2018. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!