Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Valakinek műtötték...

Mit tegyek? Valakinek műtötték már az állkapcsát?

Figyelt kérdés

Az lenne a probléma hogy a fogszabályozó orvos kizárta a fogszabályozást ugyanis elég nagy rés van a 2 fogsorom közt így műtétre lesz szükség.

Elmondása szerint egy lemezt fognak oda tenni kiegészítésként így kintebb tudják hozni az alsó állkapcsom.

Kívűlről is látszik hogy bentebb van mint az alsó.

Azthiszem mélyharapásnak nevezik. Mosolygás közben is a felső fedi az alsót.

Volt már akit műtöttek állkapcsával?

Milyen volt a felépülés?

Fájt-e utána a rágás?

Javult-e utána az állkapocs állapota?

(Mellesleg a műtét után alsó felső fogszabályzóra lesz szükség..)


Kíváncsi vagyok tud-e valaki ebben segíteni.

Egyébként elvileg muszály ezt a műtétet mert később teljesen tönkremegy az ízületem meg a fogaim.

Láttam videót is róla.

De nem találtam sehol olyat aki magyar lett volna és elmondta volna ezeket a dolgokat.

Se gyakorin se videón sehol sem.

Hátha itt akad valaki.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 30. 17:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Itt a link a műtétről;

[link]


Ja és még nem vagyok 18 így pont időben tudtam ezt meg.

Mondták viszont ha hamarabb 14 éves korban megyünk még tudtak volna segíteni műtet nélkül de ahhoz már késő sajnos.

2018. máj. 30. 17:13
 2/8 anonim válasza:
0%
Ez teljesen abszurd. Nekem is mélyharapásom van, de hamarosan fel fogják tenni a fogszabályozót. Mélyharapáskor kis gumikkal szokták előrehúzni az állkapcsot, nem kell műtét
2018. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem januárban műtötték az alsó állkapcsomat. A felépülés első 2 hete maga a pokol, de szerintem hosszútávon megéri, nekem is azt mondták, hogyha nem csinálnám meg, akkor egy idő után elkopna hátul a csont. Nem, hogy fájt a rágás, hanem nem is rághattam. Totális szájzárat kaptam, össze volt drótozva, gumizva a szám, ki sem bírtam nyitni, így csak inni tudtam (+kaja=folyékony tápszer, ami nem túl finom). Ez után még 3 hét volt amikor napi 22,5 órát volt teljes szájzáram (3x fél órára levehettem egy nap, és ehettem pépeset). Az éhezés a legszarabb része. Egyébként nem mindenki kap teljes szájzárat, valaki már a műtét után egyből ehet pépeset, a dokin múlik. :) (Ha teljes szájzárad van, akkor ugye tuti, hogy jó helyen forrnak össze a dolgok, viszont nem túl emberbarát.) Azt nem tudom neked megmondani, hogy javult-e az állkapocs allapota, mert őszintén, nekem eddig sem voltak fájdalmaim, nagy problémáim vele, azon kívül, hogy a röntgen azt mutatta, hogy nem fejlődött ki, meg, hogy láttam a tükörben, hogy kiáll. Még csak 18 éves vagyok, álltalában később jönnek ilyen jellegű problémák. De biztosan. :)


Nem egy kis beavatkozás, készülj, hogy sokáig pufi lesz az arcod tőle, nekem még minimálisan most is látszik, +még mindig fáj, ha ásítok. Persze nem annyira, csak azért érzem. De én már alig gondolok rá, mindent túl lehet élni. Amikor azt számoltam, hogy hány nap múlva ehetek, akkor iszonyat lassan telt az idő, de visszagondolva nem volt olyan hosszú az a szenvedés. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan. :)


Itt egy magyar nyelvű blog, bár ennek a lánynak felül is, alul is műtötték az állcsontját, így azt a fájdalmat oszd le kettővel. :) Az szerencsédebb, ha csak alul műtik, mert akinek felül is, az kb. levegőt se kap a műtét után, mert ahogy ott felül ügyködnek trugyis lesz az orr, eldugul stb. Szóval ha neked alul műtik, az első pár napi posztjától ne ijedj meg, amikor arról ír, hogy nem kap levegőt, ez azoknál jelentkezik, akinek a felsőt, vagy duplán műtik. Legalábbis nálam nem volt ilyen, az tuti. :) [link]

2018. jún. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló...

Ugyan miért lenne abszurd. Ha fogorvos mondja hogy nem fogja feltenni akkor meghazudtolod őt is?!

Ezek szerint igen.


Egyébként még azt is hozzá tette nincs más lehetőség csak a műtéttel lehet elérni valamit.

A felsőre felteheti de attól a probléma mindig fent fog állni.



Nem tudom olvastad-e a kérdésem illetve az aláírt ismertető információkat az esetemről, de a válaszod után erős a gyanúm hogy azt a részt figyelmen kívül hagytad..


Nem értem ha valamiről nem tájékozott valaki maximálisan addig miért jelent ki valamit ami abszolút baromság.

2018. jún. 24. 17:09
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló köszönöm szépen ezt a bő választ.

Megmondom őszintén félek ettől az egésztől de mást nem tehetek.

2018. jún. 24. 17:11
 6/8 Béna Buborékbébi válasza:

Nekem alsó-felső állkapocs műtétem volt. Tudom, hogy fura, de bármikor újból csinálnám. nagyon érdekes, katartikus élmény! Amúgy meg úgy bedrogoznak, hogy azt sem tudod fiú vagy-e vagy lány. Szerintem ne félj. Utána pedig olyan elégedett leszel az eredménnyel. Nyugodtan vágj bele!

-Amúgy a teljes felépülés 1 év, de a klasszikus felépülés 4-6 hét

- Nem hogy fáj a rágás, de nem tudsz rágni, mivel kb. 2-3 hétig összezárják a fogsorod. A legjobb fogyókúra.

- Az én állkapcsom megjavult, elmúlt minden panaszom. A harapásom tökéletes.

2018. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Belevágtál már? Nekem januárban lesz alsó-felső állkapocsműtétem nyitott harapás miatt.
2018. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia, sikerült azóta valami? érdekelne minden mert nekem is ilyenre van szükségem
2020. okt. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!