Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elmondhatatlanul fáj a növő...

Elmondhatatlanul fáj a növő bölcsességfogam, kisebb-nagyobb ciklusokkal két éve tart. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pont 2 éve kezdett nőni.

Már 3 napja nem alszok a fájdalomtól, bedagadt az arcom. Tavaly egy ciklusban fájdalomcsillapítón éltem.


2018. jún. 1. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el fogorvoshoz, főleg, ha bedagadt az arcod is.
2018. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most ez komolyan kérdés??

Fogorvos!

2018. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira mégsem fájhat, ha itt érdeklődsz, ahelyett hogy orvoshoz mennél. Őszintén nem értem, hogy mi a célod, mit szeretnél elérni. Gondolod, hogy majd a gyulladt, beteg vagy nehezen előtörő fogadon segít vmi házi praktika, vagy homeopátiás bogyó? És mellékesen jegyzem meg, ha odaállítasz úgy az ügyeletre, hogy már napok sőt évek óta nem alszol, akkor nem fogsz buksi simogatást kapni, ezt borítékolom neked, mert az orvos első kérdése az lesz, hogy mégis mi az anyád p*csájára vártál ennyi ideje és miért nem mentél a körzetes orvosodhoz és hagyod meg az ügyeletet azoknak, akiknek tényleg akut problémájuk van és nem otthon ülnek vele tátott szájjal, hogy vajon mi a teendő, ha fáj a fogam. Szerinted mi amúgy? Mi az elképzelésed? Milyen jellegű választ vártál? Mert azt szemmel láthatóan nem sikerült önállóan kitalálni, hogy orvoshoz kell menni.
2018. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már két éve fáj, nem gondolod, hogy kb. két évvel ezelőtt kellett volna egy rtg, hogy egyáltalán ki tud-e nőni és nem pl. vízszíntesen próbálkozik?


Egyébként sem normális, hogy ennyi idő alatt nem tud kinőni egy fog.

2018. jún. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Huzasd ki minden bolcsesseg fogat!
2018. jún. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó, mondjuk velem eljátszották az SZTK-s fogorvosok, hogy hiába fájdogált a fogam, hiába küldtek el 2-szer is röntgenre, nem láttak semmit és úgy hagyták, aztán érdekes módon magánfogászaton egyből megcsinálták. Ez még gyerekkoromban volt, a szüleim sem kaptak időben észbe, hogy azok dokik csak pénzt akarnak, és csesznek hozzányúlni ingyen, akkor is, ha gyerekről volt szó, úgyhogy ez elhúzódott egy éven keresztül, a végén gyökérkezelés lett belőle, pedig ha elsőre megyünk, lehet, hogy megúsztam volna, mindegy... Felnőttként már más, ha baj van, akkor elmegyek, pedig én parázok a fogászaton, hányingeres vagyok.


Nekem nem jó a tapasztalatom a körzetes fogorvosokkal, de valamilyen fogorvoshoz ilyen esetben akkor is el kell menni.

2018. jún. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg attól fáj, hogy rá van akadva az előtte lévő fogra, és nem tud kinőni. Ezzel tényleg el kellene menned a dokihoz.
2018. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!