Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egymásra nőtt fogak esetében...

Egymásra nőtt fogak esetében miért van szükség a röntgenre húzás előtt?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, így szeretném meg tudni, mire számítsak, ha ott lenne az ideje, hogy már nem tudom halogatni tovább ezt.

Még gyerekkoromban elől a fogam mellé, jobban mondva felé nőtt egy másik fog. Azt hiszem ezt farkasfognak nevezik. Azóta túl volt az a fog két tömésen, de már tönkre van lassan. Több, mint egy éve már mondták is nekem, hogy szánjam rá magam, mert már nincs más kiútja.

Most három napja gond van vele, így azt hiszem el kellesz mennem, de rettenetes félek. Azt mondták nekem, el kell mennem szájsebészetre, hogy megnézzék, pontosan melyik fogat kell kihúzni onnan, de azt is említették nekem, hogy ez nem egyszerű, mert nem tudni, hogy mihez kapcsolódik az a fog, ugyanis állítólag a gyökerénél probléma van.

Rettenetesen félek rászánni magam, szeretném tudni, mire számítsak. Legszívesebben hagynám csak úgy.

Ráadásul, ha az alatta lévő jó állapotban lévő fogam kell kihúzni, akkor a rosszal mi van olyankor? Miért kell megállapítani, hogy melyiket? Biztos, komoly lehet, mert említették nekem orvosok, kihúzzák, de csakis a saját felelősségemre, s amelyiket akarom.

Nagyon félek ettől. Szeretném meg tudni, aki volt már ilyenen túl, vagy ilyen helyzetben, mire számítsak, hogyan zajlik ez, mi lehet a probléma, ha ennyire komolyan el kell dönteni, hogy pontosan melyiket kell kihúzni/műteni.


Köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 14. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen fajta rtg ?

Kis rtg ? (Mindig szoktak készíteni)

2018. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rtg-n jobban látni a fogak egymáshoz

való helyzetét (

2018. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Még én sem tudom, milyen röntgen. Gondolom a fogakat akarják megnézni, de ott a kettőnél, annyit tudok, hogy azt kell megnézni, melyiket kell kihúzni, s, hogy az a rossz fog gyökere, mihez csatlakozik még... vagy hova.

Én ennyit tudok.

2018. jún. 14. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!