Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiközösítenek a fogaim miatt....

Kiközösítenek a fogaim miatt. Még tudok változtatni?

Figyelt kérdés

Engem a szüleim nem tanítottak meg fogat mosni, persze ez az övékén is látszik. Egészen 16...éves koromig nem jöttem rá hogy mi is a fogmosás...most, van 4 menthetetlen csontfogam, és rengeteg szuvas szerintem, (11rol tudok ami szuvas) a tobbi vlszn elszinezodes, mert meg sosem fajt...

Mivel nagyon osszevissza allnak a fogaim, es nem is fogselymeztem, kozottuk szerintem van szuvasodas..

Most szeretnek elmenni orvoshoz, tudom, hogy jol le leszek cseszve, de sztm reszben nem csak en tehetek rola..

Mit fognak veluk csinalni? Van esely meg a sajat fogaimbol egy szep fogsorra?:(



2018. jún. 13. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jó dokihoz mész akkor igen, de mit értesz az alatt hogy 4 menthetetlen csontfog, miért menthetetlenek?
2018. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menj el fogorvoshoz minél előbb! Ha még nem vagy 18 éves, akkor az állami fogászaton ingyenes ellátásra vagy jogosult. Előre be kell jelentkezni, úgy tudom, várólisták vannak.
2018. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es, mar nincs beloluk semmi, marmint csak a barna alja latszodik

2-es, sulifogaszatra szeretnek szerintem menni

2018. jún. 13. 21:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a barna szerintem a dentin lesz. Hidegre például érzékeny a fogad? Fogj egy jégkockát és nyomd hozzájuk. Ha hidegre érzékeny ki ne huzasd, semmi bajuk. Lehet csak egy tömés kell, legrosszabb esetben korona.
2018. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Inkabb melegre szokott erzekeny lenni, de valamikor hidegre is. Igazabol, annyira nem veszesen, de ha ragok veluk akkor nagyon faj.


Kuldtek privit, de nem szeretek ott valaszolni, szoval itt valaszolok: elol nincsenek igazan lyukas fogaim, inkabb csak sargak. Persze ha beszelek akkor latszodik h a 4.tol mar lyukasak, de elol nem veszes annyira, mint hatul.

2018. jún. 14. 13:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha hidegre melegre érzékeny akkor még él a fog, nem tudom miért akarja kihúzni. De a ráharapásra való érzékenység macerás, ilyenkor már esélyes a gyökérkezelés.
2018. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Már bocsánat, nem tudom hol élsz meg hány éves vagy, de nálunk középiskola végéig minden évben van fogorvosi vizsgálat. Ha az orvos látja a fogaid állapotát biztos vagyok benne, hogy tanácsot ad a helyes ápolásra. Mivel én Budapesten élek, nem tudom máshol mennyire fektetnek erre hangsúlyt, de tudtommal országosan létesítenek gyermekfogászatokat. Ha nem is tartanak előadást, minden fogászati rendelőben plakátokra van kifüggesztve pár praktika az egészséges fogakhoz. Nagyon sajnálom, hogy a családod nem foglalkozik ezzel, de egy jó fogorvos csodákat tud tenni a fogaiddal, ha ezentúl mindent megteszel a javításuk érdekében. Tökéletes fogaid biztos nem lesznek, esetlegesen fizetned is kell a szolgáltatásokért, de még nincs veszve minden.
2018. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem még maszek fogorvos nem adott soha semmilyen tanácsot, nem iskolafogász. De ha belenéz az ember szájába sokmindent meg tud belőle állapítani, egészségügyi gondokat, ezt tanulta, de felhívni semmire nem hívja fel a figyelmet.
2018. júl. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi csak fogaszati szuresre megyunk. Ott pedig elmondjak mindig h fogorvos, de a szuleimnek nem mondjak, engem meg nem zavart. Eloadas nincs, es ott se mondtak el h kell fogat mosni
2018. júl. 4. 18:35
 10/11 anonim válasza:
Tényleg nem kötekedni szeretnék, de milyen fogorvos az, aki lát egy általad leírt fogsort és nem próbálja elmondani, hogy ez miért nem jó. Nem tudom elképzelni miért fajulhatott idáig.
2018. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!