Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi ideig kell fogat...

Mennyi ideig kell fogat mosni? Ha, sokáig mosom, az árt a fogaknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit bővebben kifejtem a kérdést. Régen(9-10 éve) nem igazán törődtem a fogaimmal. Volt, hogy 1 évig nem mostam fogat, közben ittam a cukros üdítőket,és a sok édességet. Ez, azóta persze megváltozott, észbe kaptam, és azóta rendszeresen mosom a fogaimat( jelenleg 19 éves vagyok[fiú]). Meglett az ára, 5 tömött fog. Miután észbe kaptam, nagyon vigyázok a fogaimra.Nagyon szégyellem magam, hogy anno nem törődtem a fogaimmal. Naponta kétszer fogat mosok, és itt jön a lényeg, kereken 30 percig mosom a fogaimat. Nem tudom, ez káros lehet a fogaknak, hogy ilyen sokáig mosom őket? Mellette rágózok is. A fogselyemmel gondjaim vannak, nehezen tudom alkalmazni, mert elég szorosan összenőttek a fogaim. Ha, kéritek, akkor képet is tudok küldeni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 14. 23:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy nem csak 5 tömött fog lett az ára, az elhanyagolásnak, hanem pár fogamból törtek is le kis darabok.
2018. jún. 14. 23:27
 2/10 anonim ***** válasza:
3perc eé és nai sze lehtőeg él órát várva étkezések eőtt és után
2018. jún. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
elég*
2018. jún. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30 perc az már káros, ledörzsölöd a fogzománcot. Minden alkalommal 5 percig kell fogat mosni.
2018. jún. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3 percig elég mosnod...attól mert agyon sikálod csak az ínyedet meg a fogzománcot teszed tönkre...dm-ben lehet kapni igaz gyerekeknek pici homokórás időmérőt, ha gondolod szerezz be 1-et...én elektromosat használok 2 perces időzítő van benne 1 perces 'fogsorváltó' jelzéssel...
2018. jún. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
30 perc az rengeteg, nekem az egész reggeli készülődésem annyi. :D Már a gyerekeket is úgy tanítják hogy 2 percig kell. Nálam 2-3 perc, ha nagyon bambulok közben akkor 5.
2018. jún. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megfelelő technikával 2,5-3 perc elegendő. Rossz technikával sikálhatod bármeddig, semmi értelme.
2018. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

na akkor mivel a felét nem ütötte le :D

napi 2* 3 perc elég és az étkezések előtt és után várj fél órát*

2018. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! #8 Köszönöm, de ezt már tudtam! :) Egyszerűen így érzem azt, hogy jól megmostam őket. Már régóta ilyen sokáig mosom, eddig baj nem volt, az iskolai kötelező fogászaton is mindent rendbe találtak.
2018. jún. 15. 23:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden fogat lehet fogselymezni valamilyen szinten. Kuldhetsz privibe kepet
2018. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!